FC Barcelona szuka środków na powrót Lionela Messiego. Czterech zawodników może odejść

FC Barcelona szuka środków na powrót Lionela Messiego. Czterech zawodników może odejść fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Le Parisien

Temat Lionela Messiego spędza działaczom FC Barcelony sen z powiek. „Duma Katalonii” musi zredukować budżet płacowy, jeśli myśli o sprowadzeniu Argentyńczyka. Latem na Camp Nou może dojść do kilku rozstań - przekonuje „Le Parisien”.

Powrót Lionela Messiego zyskał w ostatnich dniach na prawdopodobieństwie. Do tej pory ostrożni działacze FC Barcelony otwarcie mówią już o swoich planach względem Argentyńczyka, rozpoczynając operację.

35-letni crack z Rosario pozostaje w kontakcie z kilkoma postaciami na Camp Nou, w tym z Xavim, który przygotowuje dla niego specjalny plan.

W tej sytuacji Paris Saint-Germain może jedynie próbować przekonać mistrza świata do przedłużenia kontraktu i przyglądać się działaniom „Dumy Katalonii”. Messi ma pełne prawo do negocjowania z nowym klubem, gdyż jego umowa wygasa już przyszłego lata.

Oczywiście, FC Barcelona musi wykonać sporo pracy, żeby faktycznie mieć szansę na sfinalizowanie powrotu legendy. Sytuacja finansowa klubu jest napięta, o czym przekonuje na każdym kroku prezes LaLigi, Javier Tebas.

Budżet płacowy giganta z Katalonii wymaga oczyszczenia. Rejestracja nowych zawodników wiąże się z koniecznością zwolnienia środków, co oznacza, rozstanie się z kilkoma zawodnikami. Lionel Messi z pewnością zasłużył na wielkie pieniądze, a to stwarza w biurach „Dumy Katalonii” prawdziwy problem.

„Le Parisien” twierdzi, że zarząd lidera LaLigi wytypował piłkarzy, z którymi chciałby się pożegnać latem.

Władze z Camp Nou są w stanie poświęcić ponoć dla siedmiokrotnego zdobywcy Złotej Piłki Ansu Fatiego, Ferrana Torresa, Erica Garcię i Clémenta Lengleta, wypożyczonego do Tottenhamu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy