FC Barcelona szuka uniwersalnego obrońcy

FC Barcelona szuka uniwersalnego obrońcy
Piotr Przyborowski
Piotr Przyborowski
Źródło: Sport

FC Barcelona będzie latem próbowała sprowadzić nowego, uniwersalnego obrońcę.

„Duma Katalonii” zastanawia się nad przebudowaniem swojej defensywy. Jak sugeruje hiszpański Sport latem Camp Nou mogą opuścić Samuel Umtiti oraz Junior Firpo. „Blaugranai” najchętniej zastąpiłaby tę parę uniwersalnym graczem, mogącym występować zarówno na środku, jak i lewym boku defensywy.

Idealnym kandydatem wydaje się być David Alaba. Sam 27-latek chętnie przeniósłby się właśnie do Primera División. Problemem mogą okazać się jednak pieniądze. Bo choć jego umowa z Bayernem wygasa wraz z końcem 2021 roku, raczej wątpliwe, by znani z twardych negocjacji Bawarczycy zdecydowali się pozbyć Austriaka za grosze.

Dlatego Barcelona szuka też wewnątrz własnej ligi. Poważnym kandydatem wydaje się Pau Torres, jedna z rewelacji obecnego sezonu w barwach Villarrealu. W umowie 23-latka zapisana jest klauzula odstępnego wynosząca 50 milionów euro. Niewykluczone jednak, że Żółta Łódź Podwodna pozwoliłaby odejść swojemu defensorowi za nieco niższą kwotę.

Jeśli nie uda sprowadzić się latem żadnego z powyższych zawodników, Barcelona wciąż może skorzystać ze swojego wychowanka Sergio Akieme. Choć jest on bardzo lubiany przez trenerów, ci obawiają się, że urodzony w Madrycie zawodnik powtórzy przygodę wypożyczonego do Nicei Moussy Wagué. Z kolei Marc Cucurella latem już definitywnie zostanie odejdzie do Getafe.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa OFICJALNIE: Paulinho odszedł z Al-Ahli po rozegraniu czterech meczów OFICJALNIE: Paulinho odszedł z Al-Ahli po rozegraniu czterech meczów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy