FC Barcelona: Tak będzie wyglądał sztab Xaviego

2021-11-05 13:20:15; Aktualizacja: 2 lata temu
FC Barcelona: Tak będzie wyglądał sztab Xaviego Fot. Al-Sadd
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Mundo Deportivo

Xavi zostanie nowym trenerem FC Barcelony. Jego obecny klub, a więc Al-Sadd SC wydał oświadczenie, w którym poinformował, że Hiszpan wraca na Camp Nou. Wraz z nim przybędzie też pokaźny sztab, o czym informuje „Mundo Deportivo”.

To, co od jakiegoś czasu wydawało się praktycznie przesądzone, w ostatnich godzinach stało się faktem. FC Barcelona aktywowała klauzulę odstępnego zawartą w kontakcie Xaviego Hernandeza i ten przeniesie się na Camp Nou. Tam ma zastąpić Ronalda Koemana, który w poprzednim tygodniu został zwolniony.

Negocjacje w kwestii powrotu 41-latka do stolicy Katalonii trwały od dłuższego czasu i w końcu zakończyły się sukcesem. Lada moment powinniśmy spodziewać się oficjalnej informacji w tej sprawie.

Na mocy rozmów Xavi zagwarantował sobie, że wspólnie z nim do klubu przybędzie też siedmiu współpracowników.

W sztabie byłego środkowego pomocnika znajdą się jego brat Òscar Hernández, a także Sergio Alegre. Ten duet będzie pełnił funkcję asystentów. W rolę trenera od przygotowania motorycznego wcieli się Iván Torres.

Ponadto w zespole znajdzie się też miejsce dla trzech analityków - Davida Pratsa, Sergio Garcíi oraz Toniego Lobo, a także dla fizjoterapeuty Carlosa Nogueiry. Większość z nich była w przeszłości związana z FC Barceloną oraz pracowała z Hiszpanem w Al-Sadd.

Spośród tych, którzy do tej pory towarzyszyli 41-latkowi, brakuje Xaviego Ferrando - trenera bramkarzy i Mario Jiméneza - trenera od przygotowania fizycznego. Za wyszkolenie golkiperów będzie odpowiadał nadal José Ramón de la Fuente.