FC Barcelona: Todibo i Wagué na sprzedaż, Dembélé i Umtiti w zawieszeniu

FC Barcelona: Todibo i Wagué na sprzedaż, Dembélé i Umtiti w zawieszeniu
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Esport3

Jak poinformowała stacja Esport3, należąca do Televisió de Catalunya, FC Barcelona podjęta decyzję o definitywnym rozstaniu z Jean-Clairem Todibo oraz Moussą Wagué.

Francuz i Senegalczyk ostatnie miesiące spędzili na wypożyczeniach, odpowiednio w Schalke 04 oraz OGC Nice. Niemcy mogli wykupić środkowego defensora i choć byli zadowoleni ze współpracy z nim, nie zdecydowali się na wyłożenie 25 milionów euro. Z kolei nicejczycy posiadali opcję transferu definitywnego wartą 10 milionów euro, lecz również i w tym przypadku nie doszło do zakupu.

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - pomyślały władze „Dumy Katalonii”. Teraz ich celem jest bowiem spieniężenie kart obu graczy i wykorzystanie zainkasowanych kwot na wzmocnienia.

Jednocześnie przekazano, że mimo chęci rozstania z Ousmane’em Dembélé oraz Samuelem Umtitim, z uwagi na ich problemy zdrowotne w ostatnich miesiącach, przeprowadzenie skutecznej operacji sprzedażowej będzie niezwykle trudne. Z tego powodu klub miał postanowić, że jeśli oferty się nie pojawią, Francuzi pozostaną w zespole na następny sezon.

W ostatnim czasie pojawiły się głosy, że „Blaugrana” zdecyduje się na odkupienie i tym samym wcześniejszy powrót z wypożyczenia do Realu Betis Emersona. Zupełnie innego zdania są pracownicy stacji Esport3, którzy zauważają, że Brazylijczyk wypełni umowę z Andaluzyjczykami.

Odmiennie wygląda sytuacja Philippe Coutinho. Katalończycy mają wierzyć, że były piłkarz Liverpoolu jeszcze tego lata wróci do Premier League. Takie odczucia potęguje duże zainteresowanie angielskich ekip, ale i chęć ze strony zawodnika do powrotu na tamtejsze boiska.

Nieznana jest za to przyszłość Rafinhi, Carlesa Aleñi i Oriola Busquetsa. Wstępnie mają oni przepracować okres przygotowawczy do sezonu wraz z resztą drużyny, jeśli jednak tylko pojawi się za nich jakakolwiek oferta, z pewnością zostanie ona dogłębnie przeanalizowana.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy