FC Barcelona: Tylko trzech piłkarzy zgodziło się na tymczasową obniżkę pensji

FC Barcelona: Tylko trzech piłkarzy zgodziło się na tymczasową obniżkę pensji
Redakcja
Redakcja
Źródło: Catalunya Radio

Frenkie de Jong, Marc-Andre ter Stegen i Clement Lenglet nie podpisali burofaksu, w którym piłkarze Barcelony wyrażają brak zgody na obniżenie pensji, informuje Catalunya Radio.

W związku z problemami finansowymi związanymi z pandemią koronawirusa, a także dużym zadłużeniem klubu z Katalonii, oscylującym w granicach 490 milionów euro, klub zmuszony został do ponownego obcięcia pensji swoich zawodników, tym razem o 30%.

Obiecano jednak, że reszta pensji zostanie wypłacona, gdy sytuacja ekonomiczna klubu się poprawi.

Jednak, jak można się było spodziewać, wywołało to oburzenie u zawodników, którzy odrzucili taką propozycję i zamierzają wysłać burofaks, aby wyrazić swój sprzeciw wobec całej sytuacji.

Jedynymi piłkarzami, którzy akceptują zmiany, są Frenkie de Jong, Marc-André ter Stegen i Clément Lenglet. Warto zaznaczyć, że to właśnie niemiecki bramkarz miał zostać drugim najlepiej opłacanym, po Leo Messim, zawodnikiem „Blaugrany” i ponoć domagał się zwiększenia swojej pensji do aż 18 milionów euro netto rocznie, co uczyniłoby go przy okazji najlepiej opłacanym bramkarzem na świecie.

Do zaplanowanych na 5 listopada negocjacji między klubem a zawodnikami został wyznaczony przedstawiciel tej drugiej grupy – jak można się domyślić - Leo Messi.

MATEUSZ KOŚCIELNY

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy