FC Barcelona w tarapatach. Ousmane Dembélé zmienił zdanie?!

FC Barcelona w tarapatach. Ousmane Dembélé zmienił zdanie?! fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport

Kiedy opera mydlana z udziałem Ousmane’a Dembélé wydawała się zmierzać do końca, rozmowy niespodziewanie zaczęły się przedłużać. W klubie panuje opinia, że w ten sposób Francuz chce doczekać momentu, aż będzie mógł negocjować z innymi ekipami - informuje „Sport”.

24-latek w poprzednim sezonie wreszcie zaczął zachowywać się jak profesjonalny zawodnik. Nie było spóźnień i nieprzykładania się do treningów. To zaprocentowało dobrą grą, ale i większą wiarą ze strony klubu.

Dotąd „Blaugrana” brała pod uwagę rozstanie z krnąbrnym skrzydłowym, lecz w tym momencie uważa go za kluczowego gracza w kontekście projektu długofalowego.

Mając to na uwadze, zdobywca Pucharu Hiszpanii z kampanii 2020/2021 zachowuje ogromną cierpliwość w kwestii negocjacji dotyczących przedłużenia wygasającej 30 czerwca 2022 roku umowy.

Jeszcze za czasów rządów Josepa Marii Bartomeu 27-krotny reprezentant „Trójkolorowych” otrzymał ofertę kontraktu dłuższego o 24 miesiące, ale z obniżoną pensją. Nie została ona jednak zaakceptowana.

Tymczasem Joan Laporta wraz ze swoimi współpracownikami ma już przygotowaną propozycję z nieco lepszymi warunkami finansowymi oraz datą końcową 30 czerwca 2025 roku. FC Barcelona wierzy, że finalnie dojdzie do jej przyjęcia.

Jednocześnie w klubie panuje przekonanie, że Ousmane Dembélé w porozumieniu z agentem specjalnie przedłużają rozmowy, aby móc wysłuchać, co mają do zaoferowania inne ekipy. To będzie możliwe już od pierwszego stycznia 2022 roku.

Z punktu widzenia „Dumy Katalonii” najkorzystniej byłoby wyjaśnić przyszłość piłkarza jeszcze przed tym terminem, ale to nie jest takie oczywiste. Tym samym sytuacja autora 30 goli i 21 asyst w 118 występach dla hiszpańskiej drużyny ponownie stała się niejasna.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United wyjaśnia swój komunikat dotyczący arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United wyjaśnia swój komunikat dotyczący arabskich strojów [OFICJALNIE] Matty Cash: Uczę się już polskiego hymnu Matty Cash: Uczę się już polskiego hymnu José Mourinho w furii. „Niektórzy z was nie graliby nawet tutaj - w Norwegii, czy w Serie B” | Zimą przynajmniej dwa transfery José Mourinho w furii. „Niektórzy z was nie graliby nawet tutaj - w Norwegii, czy w Serie B” | Zimą przynajmniej dwa transfery FC Barcelona sprowadzona na ziemię. Zimowy transfer mało realny FC Barcelona sprowadzona na ziemię. Zimowy transfer mało realny „Eden Hazard tego potrzebuje. Jeśli tego nie dostanie, opuści Real Madryt” „Eden Hazard tego potrzebuje. Jeśli tego nie dostanie, opuści Real Madryt” Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy