FC Barcelona walczy z czasem. Deadline w sprawie Leo Messiego

FC Barcelona walczy z czasem. Deadline w sprawie Leo Messiego fot. SOPA Images/SIPA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: ESPN

FC Barcelona zamierza do połowy sierpnia podpisać nowy kontrakt z Leo Messim. W przeciwnym razie ryzykuje jego absencję do... stycznia 2022 roku - przekonuje ESPN.

Ekipa z Camp Nou robi w dalszym ciągu miejsce w budżecie na umowę dla reprezentanta Argentyny. To zdanie nie należy do łatwych, dlatego „Duma Katalonii” ryzykuje z każdym upływającym dniem ostateczną utratę swojego gwiazdora, który formalnie od początku lipca jest wolnym zawodnikiem.

Zarząd utytułowanego klubu jest na razie spokojny o zatrzymanie Leo Messiego, ale zdaniem dziennikarzy ESPN, wyznaczył sobie deadline na dopięcie operacji związanej z podpisaniem nowego kontraktu z 34-latkiem.

Ostateczny termin na zawarcie porozumienia z Leo Messim ma upłynąć tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu w wykonaniu Barcelony, który zainauguruje 15 sierpnia pojedynkiem z Realem Sociedad.

Jeżeli do tego momentu ekipa z Camp Nou nie nawiąże ponownej współpracy z Argentyńczykiem, to może nawet ryzykować brak uprawnienia go jako swojego zawodnika przed końcem okna. Wówczas ofensywny piłkarz pozostałby w zawieszeniu aż do stycznia 2022 roku, gdyby zdecydował się pozostać w „Dumie Katalonii”.

Taki scenariusz wydaje się jednak bardzo mało prawdopodobny, ale nie jest niemożliwy.

***

FC Barcelona: Lionel Messi poszedł na DUŻE ustępstwa. Prezes ligi wyda zgodę

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy