FC Barcelona: Xavi dostanie zimą napastnika?! Ruszają negocjacje

FC Barcelona: Xavi dostanie zimą napastnika?! Ruszają negocjacje fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sport

Arthur Cabral jest w tej chwili głównym kandydatem do zasilenia szeregów FC Barcelony w zimowym oknie transferowym, o czym informuje „Sport”. Wspomniane medium dodaje, że ruszyły już zresztą negocjacje w tej sprawie.

Xavi ma za sobą dwa mecze w charakterze trenera FC Barcelony. Na daleko idące wnioski przyjdzie jeszcze pora, choć już teraz można wysnuć, że dużym problemem jest brak nominalnego środkowego napastnika.

Z problemami zdrowotnymi zmagają się Martin Braithwaite oraz Sergio Agüero, a Luuk de Jong nie gwarantuje jakości. W związku z tym gra Memphis Depay, ale on także nie jest typową dziewiątką.

To powoduje, że pomimo problemów finansowych działacze ekipy z Camp Nou chcą pozyskać zimą kogoś, kto wzmocni siłę rażenia ekipy z Camp Nou. Według informacji podawanych przez „Sport” ruszyły nawet konkretne rozmowy w tej sprawie, a ich rokowania są naprawdę dobre.

Zdaniem tego źródła głównym celem transferowym jest Arthur Cabral, który w ostatnich miesiącach wyrósł na lidera FC Basel.

Jego liczby w tym sezonie robią duże wrażenie. Do tej pory rozegrał on łącznie 24 mecze, w których strzelił 23 bramki i miał też osiem asyst. Ponadto sporym zwolennikiem tego transferu jest skaut „Blaugrany” na rynek brazylijski i portugalski - dobrze wszystkim znany Deco.

Były reprezentant Portugalii znał tego gracza jeszcze, kiedy był on związany z Cearą i Palmeiras, bardzo ceniąc sobie jego umiejętności. Eksperci również twierdzą, że jest to piłkarz, który swoją charakterystyką może znakomicie wpisać się w styl preferowany przez Xaviego.

Kolejnym ważnym argumentem za tym ruchem jest cena Brazylijczyka. Nieoficjalnie mówi się, że jeśli ktoś zechce go pozyskać, musi liczyć się z wydatkiem pomiędzy 15 a 20 milionów euro. W obecnej sytuacji Barcelony nie jest to mała kwota, jednak wydaje się, że przy ewentualnych zimowych sprzedażach, te środki są możliwe do wysupłania przez klubowych księgowych. Ewentualnie można spodziewać się odłożenia płatności na lato.

Sam piłkarz również jest podekscytowany ze względu na możliwość dołączenia do tak uznanego klubu, jakim niewątpliwie jest „Blaugrana”. Wydaje się zatem, że do transakcji może w styczniu rzeczywiście dojść.

Kontrakt wiąże Cabrala z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2023 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy... Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy...

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy