FC Barcelona: Xavi komentuje wyniki Złotej Piłki. „Kiedy wygrywa Messi, czuję, że futbol jest sprawiedliwy”

FC Barcelona: Xavi komentuje wyniki Złotej Piłki. „Kiedy wygrywa Messi, czuję, że futbol jest sprawiedliwy” fot. Miguel Ruiz | FC Barcelona
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FC Barcelona

Trener FC Barcelony Xavi wziął udział w konferencji prasowej poprzedzającej mecz ligowy przeciwko Realowi Betis. Nie mogło na niej zabraknąć pytań o rezultaty Złotej Piłki.

W ostatnich dniach głównym tematem była organizowana przez „France Football” gala Złotej Piłki. Po nagrodę po raz siódmy w karierze sięgnął Lionel Messi, a na drugim miejscu uplasował się Robert Lewandowski.

Rezultaty plebiscytu były w ostatnich dniach szeroko komentowane. Teraz głos postanowił zabrać trener FC Barcelony Xavi.

- Na wstępie chciałbym pogratulować Alexii Putellas, która przeszła do historii. Muszę przyznać, że się przyjaźnimy. Poznaliśmy się, gdy była bardzo młoda. Już wtedy była profesjonalistką i świetnie rozumiała grę. Gratuluję też Pedriemu. Zaprosił nas na kolację, to świetny gest - stwierdził.

- Jeśli chodzi o Messiego, to moim zdaniem futbolowa sprawiedliwość. To jest najlepszy piłkarz w historii. Zasługuje na to bez wątpienia. Pep powiedział kiedyś, że nigdy nie jest niesprawiedliwe nagrodzenie Leo Złotą Piłką. Można też powiedzieć, że zasłużył Lewandowski lub ktoś inny - dodał.

Zdaniem trenera FC Barcelony często zdarza się tak, że ktoś po ogłoszeniu rezultatów jest pokrzywdzony.

- Zawsze jest debata. W przeszłości mówiono też o Złotej Piłce dla mnie lub dla Andrésa, ale otwierają kopertę i czytają, że wygrał Messi. Ja czuję, że futbol jest wtedy sprawiedliwy - zakończył.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy