FC Barcelona z nowym priorytetem transferowym. To może być zastępca Gaviego!

FC Barcelona z nowym priorytetem transferowym. To może być zastępca Gaviego! fot. Mateusz Porzucek / PressFocus
Redakcja
Redakcja
Źródło: Sport | Mundo Deportivo

FC Barcelona intensyfikuje swoje wysiłki na rynku transferowym w celu znalezienia zastępcy Gaviego.

19-letni reprezentant Hiszpanii w wyniku kontuzji nie zagra przez przynajmniej najbliższe osiem miesięcy (w gorszym wariancie - nawet dziewięć-dziesięć). Pojawiła się więc konieczność sprowadzenia do stolicy Katalonii jeszcze jednego pomocnika już w zimowym oknie transferowym.

FC Barcelona już wie, jakie wstępne warunki postawi w tej sprawie - informuje „Sport”. Musi to być wypożyczenia do 30 czerwca 2024 roku z opcją jego ewentualnego przedłużenia lub transferu definitywnego, a na zarobki zastępcy ma do dyspozycji - zgodnie z regułami LaLigi - 80% budżetu przeznaczanego na pensję Gaviego. W grę wchodzi też oczywiście wolny transfer, jednak nieprawdopodobnym wydaje się znalezienie odpowiedniego kandydata, który obecnie nie ma pracodawcy.

Pierwotnie w zimowym oknie Barcelona miała przyjrzeć się środkowym pomocnikom z nastawieniem bardziej defensywnym, jednak obecnie nacisk ma zmieniać się w kierunku inklinacji ofensywnych, by dać też więcej opcji przy kreowaniu akcji.

„Mundo Deportivo” wskazuje nawet konkretnego kandydata - Giovaniego Lo Celso. 27-letni reprezentant Argentyny rzadko gra w Tottenhamie u Ange Postecoglou, bo zanotował zaledwie cztery występy, więc możliwe, że londyńczycy zgodziliby się na wypożyczenie. Sam zawodnik znajdował się już w przeszłości na celowniku Barcelony, a pozytywne zdanie na temat jego umiejętności ma trener Xavi Hernández.

W Barcelonie panuje nawet przekonanie, że pozyskanie środkowego pomocnika jest ważniejsze od transferu środkowego napastnika. Dlatego w pierwszej kolejności przyjdzie raczej następca Gaviego, a dopiero potem Katalończycy postarają się o dopięcie formalności (do tego potrzebne są środki z ewentualnej sprzedaży części praw do Barça Studios) związanych z przeprowadzką Vitora Roque.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy