FC Barcelona z nowym-starym defensorem od stycznia?! Niespodziewane rozwiązanie

FC Barcelona z nowym-starym defensorem od stycznia?! Niespodziewane rozwiązanie
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CMTV | O Jogo

FC Barcelona może od połowy trwających rozgrywek mieć do dyspozycji dodatkowego środkowego obrońcę w osobie... Jeana-Claira Todibo. Francuz rzekomo został skreślony w Benfice, która chce skrócenia jego wypożyczenia z „Dumy Katalonii” - informują portugalskie media.

Ekipa z Camp Nou zabiega od dłuższego czasu o wzmocnienie środka defensywy. W tym kontekście za swój główny cel obrała Erica Garcíę z Manchesteru City.

Reprezentant Hiszpanii odrzucił już jakiś czas temu propozycję nawiązania dłuższej współpracy z angielskim klubem i tym samym po zakończeniu obecnego sezonu stanie się wolnym zawodnikiem.

FC Barcelona liczyła na to, że ten fakt skłoni „The Citizens” do sprzedaży 19-latka za stosunkowo niską cenę. Drużyna z Etihad Stadium oczekiwała jednak najpierw 20 milionów, a teraz 15 milionów euro.

„Duma Katalonii” nie może sobie pozwolić na taki wydatek przy obecnie panującej sytuacji, dlatego zaczęła rozglądać się za awaryjnym i tymczasowym rozwiązaniem swojego problemu, a z tym może im pomóc ich zawodnik w osobie Jeana-Claira Todibo.

Francuz przeniósł się w ostatnim dniu letniego okna transferowego na zasadzie wypożyczenia do Benfiki i od tego momentu nie zanotował choćby jednego występu w barwach portugalskiego klubu, który przy takim obrocie spraw jest nie tylko niezainteresowany aktywowanie opcji definitywnego wykupu blisko 21-letniego zawodnika za 20 milionów euro, ale chce także jak najszybciej odesłać obrońcę z powrotem do Barcelony.

Niewykluczone, że ekipa z Camp Nou zgodzi się na szybszy powrót defensora i uczyni z niego tymczasową opcję do rozwiązania swoich kłopotów lub rozpocznie poszukiwania nowego chętnego na usługi byłego gracza Toulouse czy Schalke 04.

Todibo zmaga się obecnie z problemami zdrowotnymi. Po uporaniu się z nimi i tak nie miałby większych szans na grę w klubie z Lizbony, ponieważ ta jest bardzo bliska sprowadzenia Lucasa Veríssimo.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem Pochettino najlepiej opłacanym trenerem w historii PSG Pochettino najlepiej opłacanym trenerem w historii PSG Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy