FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego

2023-05-30 21:41:30; Aktualizacja: 1 rok temu
FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego Fot. Victor Velter / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Sport

FC Barcelona nie rezygnuje z Lionela Messiego. Działacze mistrza Hiszpanii nadal chcą go pozyskać i zwrócili się do niego ze specjalną prośbą - informuje „Sport”.

FC Barcelona powoli zdaje sobie sprawę, że transfer Lionela Messiego wymyka się spod kontroli. Argentyńczyk wkrótce będzie wolnym zawodnikiem, a ogromną chrapkę na pozyskanie go ma między innymi Al-Hilal.

Saudyjczycy zaoferowali gwieździe katarskiego mundialu kontrakt, którego łączna wartość przekracza miliard euro.

Wobec takich pieniędzy nie można przejść obojętnie i z podobnego założenia wychodzi sam zainteresowany, który coraz śmielej spogląda na pomysł opuszczenia Starego Kontynentu.

Dla działaczy mistrza Hiszpanii ta decyzja byłaby zdecydowanie nie w smak. Powrót 35-latka otwiera bowiem Barcelonie wiele nowych możliwości i mowa tu nie tylko o kwestiach sportowych, ale też marketingowych.

Sam zainteresowany zapowiedział ponoć, że w ciągu najbliższych dni powinien podjąć decyzję w sprawie przyszłości.

Działacze „Blaugrany” wystosowali zatem w stosunku do 35-latka rozpaczliwą prośbę, by ten wstrzymał się z wyborem nowych barw jeszcze przez jakiś czas. LaLigi na początku przyszłego tygodnia powinna wydać zgodę na rejestrację atakującego.

- Jesteśmy optymistycznie nastawieni, co do planu finansowego, jaki nakreśliliśmy LaLidze. Mamy nadzieję, że wkrótce zapadnie decyzja - stwierdził wiceprezes Barcelony Rafa Yuste.

Dla Lionela Messiego potencjalna przeprowadzka do stolicy Katalonii to powrót po dwuletniej przerwie. W sierpniu 2021 roku parafował on bowiem kontrakt z PSG.