FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa

FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo

FC Barcelona zamierza w niedalekim podjąć próby pozyskania Daniego Olmo, Erlinga Brauta Haalanda i Paula Pogby - przekonuje „Mundo Deportivo”.

Ekipa z Camp Nou znajduje się w niezbyt komfortowej sytuacji finansowej, której na razie nie poprawiło zrezygnowanie z usług Leo Messiego, wypożyczenie Antoine'a Griezmanna, sprzedanie kilku zawodników oraz kolejne obniżenie pensji.

Mimo to władze klubu podchodzą bardzo ambitnie do swoich przyszłych działań na rynku transferowym i zamierzają spróbować sprowadzić do siebie trzy gwiazdy w osobach Daniego Olmo z RB Lipsk, Erlinga Brauta Haalanda z Borussii Dortmund oraz Paula Pogby z Manchesteru United.

Spośród nich najbardziej realną transakcją do zrealizowania przez „Dumę Katalonii” wydaje się zakontraktowanie tylko tego pierwszego.

FC Barcelona ruszyła po swój produkt z La Masii na finiszu letniego okna, ale zabrakło jej czasu na wypracowanie porozumienia z niemieckim klubem, który nie był przekonany do rozstania z 23-latkiem. Z kolei utytułowany zespół nie był w stanie przeznaczyć 75 milionów euro na aktywowanie klauzuli widniejącej w umowie ofensywnego pomocnika.

Drużyna z Camp Nou nie zraziła się tym niepowodzeniem i zimą planuje ponownie rozpocząć starania zmierzające do pozyskania reprezentanta Hiszpanii, który przychylnym okiem spojrzał na możliwość powrotu do zespołu, w którym stawiał pierwsze kroki w futbolu.

Znacznie trudniej „Dumie Katalonii” będzie ściągnąć pozostałą dwójkę, którą określa w kategoriach marzeń oraz szansy. W obu przypadkach FC Barcelona musiałaby przede wszystkim zmierzyć się z olbrzymią konkurencją, co już przy jej ograniczeniach finansowych stawiają ją w bardzo trudnym położeniu. 

Ponadto norweski napastnik i francuski pomocnik są reprezentowani przez Mino Raiolę, który należy nie tylko do twardych negocjatorów, ale i agentów liczących na zgarnięcie sporej prowizji z tytułu finalizacji transferów z udziałem swoich klientów.

W tym kontekście pojawiły się już w mediach spekulacje dotyczące chęci zgarnięcia przez niego nawet 40 milionów euro za przenosiny Haalanda, który dodatkowo miałby kosztować 75 lub 90 milionów euro (wysokość letniej klauzuli zależy od spełnienia zapisanych w umowie warunków).

Znacznie tańszy w sprowadzeniu byłby na pewno Pogba, ale tylko dlatego, że jego dotychczasowy kontrakt z Manchesterem United wygasa wraz z końcem obecnych rozgrywek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United wyjaśnia swój komunikat dotyczący arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United wyjaśnia swój komunikat dotyczący arabskich strojów [OFICJALNIE] Matty Cash: Uczę się już polskiego hymnu Matty Cash: Uczę się już polskiego hymnu José Mourinho w furii. „Niektórzy z was nie graliby nawet tutaj - w Norwegii, czy w Serie B” | Zimą przynajmniej dwa transfery José Mourinho w furii. „Niektórzy z was nie graliby nawet tutaj - w Norwegii, czy w Serie B” | Zimą przynajmniej dwa transfery FC Barcelona sprowadzona na ziemię. Zimowy transfer mało realny FC Barcelona sprowadzona na ziemię. Zimowy transfer mało realny „Eden Hazard tego potrzebuje. Jeśli tego nie dostanie, opuści Real Madryt” „Eden Hazard tego potrzebuje. Jeśli tego nie dostanie, opuści Real Madryt” Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy