FC Barcelona z „zielonym światłem” na ciekawy transfer z Premier League. Ważna deklaracja

FC Barcelona z „zielonym światłem” na ciekawy transfer z Premier League. Ważna deklaracja fot. Shutterstock
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: RAC1

FC Barcelona przeczesuje rynek w poszukiwaniu okazji, a taka może się pojawić po ostatniej wypowiedzi Adamy Traoré.

Skrzydłowy Wolverhampton Wanderers jest dzieckiem malijskich emigrantów, ale urodził się w Hiszpanii i to tam spędził swoje dzieciństwo. Stawiał tam również swoje pierwsze kroki z piłką, dlatego nieszczególnie dziwi fakt, iż na arenie międzynarodowej reprezentuje właśnie „La Furia Roja”. Od sześciu lat występuje w Anglii, lecz niewykluczone, że jeszcze wróci na Półwysep Iberyjski.

Rozmawiać z zawodnikiem mieli okazję dziennikarze „RAC1”. W wywiadzie nawiązali do jego kilkuletniego pobytu w słynnej szkółce FC Barcelony, La Masii, gdzie trafił on już w 2004 roku (w wieku ośmiu lat) z Centre d'Esports l'Hospitalet.

Traoré przebił się do zespołu rezerw i zdołał nawet zadebiutować w pierwszej drużynie, nie miał jednak zbyt dużych szans na zostanie etatowym graczem wyjściowej jedenastki. Dlatego też w 2015 roku udał się do Aston Villi, a następnie do Middlesbrough, by w końcu zagrać dla „Wilków”.

Teraz 25-latek uchylił Barcelonie furtkę na to, by sprowadziła go z powrotem.

- Barcelona to mój dom, mój cały świat. Dorastałem tam, odkąd miałem 10 lat - stwierdził.

Dodał, że na razie nie było żadnych konkretów ze strony Katalończyków, uważa jednak, że z jego strony transfer nie byłby trudny do zrealizowania.

- Przede wszystkim musieliby porozmawiać z moimi agentami i określić, w jakiej roli by mnie widzieli - zaznaczył.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy