FC Barcelona zapewniła sobie transfer 17-letniego ofensywnego pomocnika

FC Barcelona zapewniła sobie transfer 17-letniego ofensywnego pomocnika fot. Natursports / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Sport

FC Barcelona doszła do wstępnego porozumienia z Kayserisporem w sprawie transferu Emre Demira, wschodzącej gwiazdy tureckiej piłki - informuje „Sport”.

Zaledwie 17-letni Demir będzie kosztował cztery miliony euro, do czego dojdą bonusy. Najwcześniej w stolicy Katalonii, gdzie czeka na niego już umowa do 30 czerwca 2026 roku, zamelduje się on w styczniu po 18. urodzinach. Wówczas zasiliłby drużynę rezerw. Istnieje jednak też możliwość pozostawienia go w Kayserisporze na pełny sezon 2021/2022.

Demir w tureckiej lidze zadebiutował jeszcze jako piętnastolatek w maju 2019 roku. Od tego czasu udało mu się zanotować bramkę i asystę w 26 meczach Süper Lig. Ten jedyny gol strzelił jeszcze w listopadzie 2019 roku, zostając najmłodszym strzelcem w historii klubu i ligi w wieku 15 lat i 299 dni.

W bieżącym sezonie ofensywny pomocnik na razie przesiedział pełne trzy mecze na ławce rezerwowych. Być może wiązało się to z kwestią wyjaśnienia jego przyszłości.

Demir jest reprezentantem Turcji do lat 17. Wcześniej grał w kadrach narodowych do lat 15 i 16.

Co ciekawe, w przeszłości przebywał on już w Barcelonie na testach sportowych. Wówczas jednak nie zdecydowano się go pozyskać do akademii - La Masii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy