FC Barcelona zarzuca sieć na „nowego Neuera”

2024-05-24 21:48:48; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
FC Barcelona zarzuca sieć na „nowego Neuera” Fot. BearFotos / Shutterstock.com

Mio Backhaus, przebywający w tym sezonie na wypożyczeniu w FC Volendam z Werderu Brema, cieszy się dużym zainteresowaniem Barcelony - poinformował Patrick Berger ze Sky.

„Duma Katalonii” boryka się z problemami finansowymi, ale w żadnym stopniu nie wpływają one na pracę pionu skautingowego, który nie ustaje w staraniach związanych z poszukiwaniem wielce utalentowanych zawodników.

W ostatnich miesiącach ich uwagę przykuł obiecujący niemiecki bramkarz - Mio Backhaus, który spędził sezon 2023/2024 na wypożyczeniu w FC Volendam z Werderu Brema.

20-letni zawodnik nie przyczynił się swoją boiskową postawą do utrzymania holenderskiego zespołu w Eredivisie, ale prezentował się w nim na tyle dobrze, że zapracował sobie na uznanie wysłanników Barcelony.

Poza nią zainteresowanie usługami golkipera, bardzo zbliżonego warunkami fizycznymi do Manuela Neuera, przejawiają też inne kluby, które zwróciły się do Werderu Brema z zapytaniem o jego dostępność.

Drużyna z Bundesligi nie ma na razie żadnej intencji do przedwczesnego zakończenia współpracy z wychowankiem. Mało tego ma on rozpocząć przygotowania do startu nowego sezonu z pierwszym zespołem, by powalczyć o miejsce w wyjściowym składzie z Michaelem Zettererem.

Jeżeli ją wygra, to zainteresowanie i wycena młodego bramkarza bardzo szybko wzrośnie ku zadowoleni działaczy, którzy staną w ten sposób przed szansą na zbliżenie do swoich największych sprzedaży.

Pierwsze miejsce na tej liście zajmuje Diego - 27 milionów euro do Juventusu w 2009 roku.

Backhaus zakończył zmagania w holenderskim klubie na zachowaniu trzech czystych kont w 34 meczach.