FC Basel odebrało tlen piłkarzom Krasnodaru. Rosjanie na kolanach!

FC Basel odebrało tlen piłkarzom Krasnodaru. Rosjanie na kolanach! fot. FK Krasnodar
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

W pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Europy szwajcarskie FC Basel rozbiło przed własną publicznością rosyjski Krasnodar.

Trener lidera Priemjer Ligi w obliczu kontuzji odniesionej przez Rémy’ego Cabellę musiał nieco przebudować zespół. Ostatecznie 35-letni Murad Musajew, którego w meczach na europejskich szczeblu zastępuje Siergiej Matwiejew (brak odpowiednich uprawnień i co za tym idzie, zakaz zasiadania na ławce w meczach europejskich), postawił na ustawienie 1-4-3-3 i jak się okazało później, była to fatalna decyzja.

Szwajcarzy na boisku mieli mnóstwo swobody i wykorzystali to do granic możliwości, wbijając do przerwy rywalom dwa gole. Co prawda po zmianie stron sztab szkoleniowy Krasnodaru próbował ratować sytuację, ale na nic zdało się wprowadzenie Daniiła Utkina. Koniec końców FC Basel wygrało aż 5:0, udowadniając tym samym, kto ma większe doświadczenie w klubowych rozgrywkach organizowanych przez UEFA. 

Dla trzeciej ekipy poprzedniego sezonu w rosyjskiej ekstraklasy jest to najwyższa porażka w europejskich pucharach, lecz nie pierwsza tak dotkliwa. Pod koniec sierpnia „Byki” zostały bowiem ograne w rundzie play-off Ligi Mistrzów przez Olympiakos, który na własnym stadionie wygrał aż 4:0. Z kolei w sezonie 2014/2015 w fazie grupowej Ligi Europy Krasnodar uległ Wolfsburgowi 1:5.

Przygoda Rosjan z europejskimi pucharami nie zaczyna się zatem najlepiej, lecz przed nimi jeszcze kilka okazji na zmycie plamy na honorze. Pierwsza już na początku października, kiedy ich rywalem będzie hiszpańskie Getafe.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Ekstraklasa ustaliła zasady obniżania wynagrodzeń piłkarzy OFICJALNIE: Ekstraklasa ustaliła zasady obniżania wynagrodzeń piłkarzy Eleven Sports z niespodzianką dla widzów. Stacja zaprasza na archiwalne mecze i filmy dokumentalne Eleven Sports z niespodzianką dla widzów. Stacja zaprasza na archiwalne mecze i filmy dokumentalne OFICJALNIE: Niższe angielskie ligi ANULOWANE OFICJALNIE: Niższe angielskie ligi ANULOWANE Dinamo Zagrzeb zwolniło cały sztab szkoleniowy. Oprócz Bjelicy Dinamo Zagrzeb zwolniło cały sztab szkoleniowy. Oprócz Bjelicy Rodzina Abdelhaka Nouriego przekazała informacje o jego stanie zdrowia Rodzina Abdelhaka Nouriego przekazała informacje o jego stanie zdrowia Nigel Robertha na radarze Legii Nigel Robertha na radarze Legii FIFA reaguje na pandemię koronowirusa. Piłkarze z wygasającymi kontraktami mają zostać dłużej w klubach FIFA reaguje na pandemię koronowirusa. Piłkarze z wygasającymi kontraktami mają zostać dłużej w klubach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy