FC Sion zwolnił dziewięciu piłkarzy, którzy nie zgodzili się na obniżkę pensji

FC Sion zwolnił dziewięciu piłkarzy, którzy nie zgodzili się na obniżkę pensji
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: ATS | Blick

W związku z epidemią koronawirusa władze Sionu zaproponowały swoim piłkarzom obniżkę wynagrodzenia. Na takie warunki nie zgodziło się dziewięciu z nich, w tym Alex Song.

Większość krajów europejskich zdecydowało o zawieszeniu rozgrywek piłkarskich. Nie inaczej jest w Szwajcarii, gdzie na wznowienie zmagań należy poczekać przynajmniej do 30 kwietnia. Z tego powodu kluby próbują jakoś zażegnać kryzys, także o podłożu finansowym.

Mając to na uwadze, Christian Constantin, prezes FC Sion, wyszedł z inicjatywą zredukowania pensji zawodnikom oraz zmniejszenia liczby treningów. W zamian zaoferował on tymczasowy zasiłek, którego przyjęcia odmówiło aż dziewięciu piłkarzy.

Jak informuje szwajcarska agencja prasowa ATS, w tej grupie są: Johan Djourou, Alex Song, Seydou Doumbia, Pajtim Kasami, Ermir Lenjani, Xavier Kouassi, Mickaël Facchinetti, Christian Zock oraz Birama Ndoye.

Zawodnicy otrzymali listy, z których dowiedzieli się, że w obecnych realiach ich maksymalna pensja miesięczna może wynosić 12,350 franków szwajcarskich (około 11,700 euro). Wielu z nich chciało skorzystać z porady prawnej, lecz zabrakło na to czasu. W konsekwencji klub postanowił rozwiązać z nimi kontrakty, tłumacząc się brakiem środków finansowych.

Przeciwko takiej reakcji Sionu zaprotestował już Szwajcarski Związek Piłkarzy.

„Oczekujemy, że te obelżywe zwolnienia zostaną natychmiast odwołane i rozpocznie się dyskusja na temat możliwych alternatyw” – czytamy w krótkim oświadczeniu.

Dwukrotny mistrz kraju w bieżących rozgrywkach plasuje się na ósmym miejscu. Na swoim koncie ma on 23 punkty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań poważnie osłabiony na resztę sezonu? Podstawowy piłkarz może przejść zabieg Lech Poznań poważnie osłabiony na resztę sezonu? Podstawowy piłkarz może przejść zabieg Górnik Zabrze nie musi się martwić o kondycję finansową. Na tym zawodniku zarobią dobre pieniądze Górnik Zabrze nie musi się martwić o kondycję finansową. Na tym zawodniku zarobią dobre pieniądze Raków Częstochowa z najwartościowszym zawodnikiem w Ekstraklasie. Transfermarkt zaktualizował wyceny Raków Częstochowa z najwartościowszym zawodnikiem w Ekstraklasie. Transfermarkt zaktualizował wyceny Sergio Ramos zaskoczy kierunkiem transferu? Na stole gigantyczny kontrakt Sergio Ramos zaskoczy kierunkiem transferu? Na stole gigantyczny kontrakt FC Barcelona planuje jeden spektakularny transfer. Trzy gwiazdorskie kandydatury FC Barcelona planuje jeden spektakularny transfer. Trzy gwiazdorskie kandydatury Lech Poznań ma kolejny nieoszlifowany diament. „Chętnych nie brakuje” Lech Poznań ma kolejny nieoszlifowany diament. „Chętnych nie brakuje” Patrice Evra diagnozuje problem PSG. „Dlatego nie radzą sobie w Lidze Mistrzów” Patrice Evra diagnozuje problem PSG. „Dlatego nie radzą sobie w Lidze Mistrzów”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy