FC Sion zwolnił dziewięciu piłkarzy, którzy nie zgodzili się na obniżkę pensji

FC Sion zwolnił dziewięciu piłkarzy, którzy nie zgodzili się na obniżkę pensji
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: ATS | Blick

W związku z epidemią koronawirusa władze Sionu zaproponowały swoim piłkarzom obniżkę wynagrodzenia. Na takie warunki nie zgodziło się dziewięciu z nich, w tym Alex Song.

Większość krajów europejskich zdecydowało o zawieszeniu rozgrywek piłkarskich. Nie inaczej jest w Szwajcarii, gdzie na wznowienie zmagań należy poczekać przynajmniej do 30 kwietnia. Z tego powodu kluby próbują jakoś zażegnać kryzys, także o podłożu finansowym.

Mając to na uwadze, Christian Constantin, prezes FC Sion, wyszedł z inicjatywą zredukowania pensji zawodnikom oraz zmniejszenia liczby treningów. W zamian zaoferował on tymczasowy zasiłek, którego przyjęcia odmówiło aż dziewięciu piłkarzy.

Jak informuje szwajcarska agencja prasowa ATS, w tej grupie są: Johan Djourou, Alex Song, Seydou Doumbia, Pajtim Kasami, Ermir Lenjani, Xavier Kouassi, Mickaël Facchinetti, Christian Zock oraz Birama Ndoye.

Zawodnicy otrzymali listy, z których dowiedzieli się, że w obecnych realiach ich maksymalna pensja miesięczna może wynosić 12,350 franków szwajcarskich (około 11,700 euro). Wielu z nich chciało skorzystać z porady prawnej, lecz zabrakło na to czasu. W konsekwencji klub postanowił rozwiązać z nimi kontrakty, tłumacząc się brakiem środków finansowych.

Przeciwko takiej reakcji Sionu zaprotestował już Szwajcarski Związek Piłkarzy.

„Oczekujemy, że te obelżywe zwolnienia zostaną natychmiast odwołane i rozpocznie się dyskusja na temat możliwych alternatyw” – czytamy w krótkim oświadczeniu.

Dwukrotny mistrz kraju w bieżących rozgrywkach plasuje się na ósmym miejscu. Na swoim koncie ma on 23 punkty.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Real Madryt: Pięciu zawodników na czarnej liście Zidane’a Real Madryt: Pięciu zawodników na czarnej liście Zidane’a Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy