Federico Chiesa chce odejść z Juventusu. Czas na gorący transfer wewnątrz Serie A?!

2024-06-03 08:15:16; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Federico Chiesa chce odejść z Juventusu. Czas na gorący transfer wewnątrz Serie A?! Fot. Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Corriere dello Sport

Federico Chiesa zdecydował, że nie przedłuży kontraktu z Juventusem. W tej sytuacji letni transfer wyrasta na niezwykle realną opcję. Poważne zainteresowanie wykazuje nim AS Roma - donosi „Corriere dello Sport”.

Od kilku tygodni Juventus negocjował z Federico Chiesą w sprawie przedłużenia kontraktu. Początkowo wydawało się, że między stronami pojawi się porozumienie, ale w rzeczywistości sprawa okazała się bardziej złożona.

Klub z Piemontu zamierza nieco „odchudzić” budżet. Z tego powodu kilku zawodników otrzymała propozycję nowych kontraktów zakładających obniżkę wynagrodzenia. Cięcia prawdopodobnie miały dotknąć także Chiesę.

26-latek liczył na kontynuację kariery w szeregach „Starej Damy”, ale do tego prawdopodobnie nie dojdzie. Wedle informacji „Corriere dello Sport” odrzucił możliwość prolongaty ważnego do 30 czerwca 2025 roku kontraktu.

W tej sytuacji Juventus nie ma wyjścia. Postara się znaleźć latem wszechstronnemu graczowi nowego pracodawcę. Na sprzedaży zamierza zarobić 25 milionów euro. 

Plotki z ostatnich tygodni mówiły nam, że Thiago Motta, który powinien zostać oficjalnie ogłoszony w tym tygodniu, nie przepada za Chiesą, który w minionym sezonie prezentował się chimerycznie. Nie będzie zatem zatrzymywać go na siłę.

Pierwsze kontakty w sprawie 45-krotnego reprezentanta Italii poczyniła już AS Roma. Zwolennikiem takiego transferu jest sam Daniele De Rossi.

Federico Chiesa zanotował dla Juventusu 32 gole i 23 asysty na przestrzeni 131 występów. W wypracowaniu lepszego bilansu przeszkodziły mu liczne kontuzje, w tym zerwane więzadło, przez które pauzował przez prawie 270 dni.