Fenix Trophy: AKS Zły zagra z FC United of Manchester

Fenix Trophy: AKS Zły zagra z FC United of Manchester fot. AKS Zły
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Transfery.info

W środę warszawski AKS Zły zagra z FC United of Manchester w drugiej kolejce fazy grupowej Fenix Trophy. To międzynarodowe i certyfikowane przez UEFĘ rozgrywki dla ośmiu wybranych klubów amatorskich z całej Europy.

W turnieju, poza polską drużyną, udział biorą  AS Lodigiani 1972, HFC Falke e.V. Hamburg, Prague Raptors Football Club, Cuenca-Mestallistes 1925, Brera Calcio, Afc DWS i właśnie zespół z Manchesteru, założony przez kibiców tamtejszych „Czerwonych Diabłów” w 2005 roku w geście protestu przeciwko przejmującego klub Malcolmowi Glazerowi.

Właśnie dla takich inicjatyw powstały te nowe europejskie rozgrywki. Na zaproszenie szanse miały drużyny, którymi zarządzają sami ich kibice, i które udzielają się także społecznie i ich działalność wykracza poza piłkę nożną. Każdy z uczestników był też zobowiązany do wskazania partnerskiej organizacji charytatywnej. Tą w przypadku Amatorskiego Klubu Sportowego, bo tak brzmi rozwinięcie widniejącego w nazwie skrótu, będzie Fundacja Serce Miasta. 

Ideą, którą przyświeca występującemu na co dzień na poziomie A-Klasy AKS-owi, jest łączenie kultur i stworzenie przestrzeni przyjaznej dla każdej z grup społecznych. Na meczach drużyny dominuje kulturalny doping, za który odpowiedzialne bywają także dzieci, istnieje drużyna kobieca, wspierani są uchodźcy, grający też zresztą w drużynie. Za wszystkie tego typu aktywności AKS Zły został przed dwoma laty wybrany najlepszym amatorskim klubem w Europie.

W pierwszym meczu Fenix Trophy reprezentująca Polskę drużyna uległa Włochom z Brery Calcio 1:2. W środę, na stadion przy ulicy Obrońców Tobruku na warszawskim Bemowie, przyjedzie słynny rywal z Manchesteru. Świat usłyszał o FC United już ponad piętnaście lat temu. Dziś zespół ten występuje w Northern Premier League, czyli na siódmym poziomie rozgrywkowym w Anglii. W grupie z AKS-em i Anglikami znalazło się jeszcze holenderskie Afc DWS z Amsterdamu.

Zostaną rozegrane także rewanże, więc kwestia awansu do fazy pucharowej jest jeszcze otwarta.

Początek meczu AKS Zły - FC United of Manchester zaplanowano na 19:45.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy