Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót

Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót fot. sbonsi / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Globo

Fernandinho podjął decyzję o odejściu z Manchesteru City i po przeanalizowaniu wszystkich ofert wybrał tę nadesłaną przez Athletico Paranaense - donosi Globo.

Gdy przed kilkoma miesiącami kapitan „Obywateli” poinformował opinię publiczną, że jest to jego ostatni sezon na Etihad Stadium, Pep Guardiola nie ukrywał swojego zaskoczenia. Hiszpański menedżer liczył, że uda mu się przekonać zawodnika do zmiany decyzji.

Koniec końców nic takiego nie miało miejsca, a 37-latek zabrał się przejrzenie dostępnych możliwości, nastawiając się na powrót do ojczyzny.

Zainteresowanie defensywnym pomocnikiem wykazały Corinthians, Botafogo czy Flamengo, ale jak podaje Globo, dołączy on do innej ekipy.

Mario Celso Petraglia, prezydent Athletico Paranaense, od początku maja prowadził żywiołowe dyskusje z doświadczonym piłkarzem. Ich efektem jest porozumienie.

Według wspomnianego źródła Fernandinho już przyleciał do Kurytyby. Na podpisanie czeka kontrakt ważny do 31 grudnia 2024 roku.

Dla 53-krotnego reprezentanta „Canarinhos” będzie to powrót do klubu, w którym oglądaliśmy go przed wyjazdem do Europy.

Pierwszym przystankiem gracza na Starym Kontynencie był Szachtar Donieck. W jego barwach występował w latach 2005-2013. Następnie przybył do Anglii i wygrał wiele trofeów, jak chociażby sześć Pucharów Ligi Angielskiej.

Athletico Paranaense w tej chwili zajmuje trzecie miejsce w tabeli brazylijskiej ekstraklasy. Poprzedni sezon skończyło na czternastej pozycji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023 OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023 FC Hollywood zamiast świętowania w Bayernie Monachium. Oliver Kahn z zakazem wstępu na mecz, Thomas Tuchel zażenowany FC Hollywood zamiast świętowania w Bayernie Monachium. Oliver Kahn z zakazem wstępu na mecz, Thomas Tuchel zażenowany Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery OFICJALNIE: Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii OFICJALNIE: Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy