Fernando Santos: Sędzia nas przeprosił i bardzo go za to szanuję

Fernando Santos: Sędzia nas przeprosił i bardzo go za to szanuję fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: A Bola

Selekcjoner reprezentacji Portugalii, Fernando Santos zabrał głos po meczu Serbia - Portugalia.

Sobota była dniem, w którym to rozgrywane były mecze 2. kolejki Eliminacji do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Katarze. W jednym ze spotkań Serbia podejmowała Portugalię.

Starcie zakończyło się remisem w stosunku 2-2. Wynik zszedł jednak tego dnia na drugi plan. Wszystko przez sytuację, która miała miejsce w doliczonym czasie gry drugiej połowy.

Wtedy to piłkę do pustej bramki skierował Cristiano Ronaldo, jednak arbiter Danny Makkelie w porozumieniu z asystentami, uznali, że futbolówkę jeszcze przed linią zgarnął Stefan Mitrović.

Powtórki wyraźnie potwierdziły jednak, że atakujący Juventusu prawidłowo zdobył bramkę. Do sprawy na gorąco po meczu odniósł się selekcjoner Portugalii, Fernando Santos.

- Sędzia nas przeprosił i bardzo go za to szanuję. Moim zdaniem jednak to jednak niedopuszczalne, aby w tak ważnych spotkaniach sędziowie nie mieli dostępu do VAR-u i technologii goal-line - przyznał.

- Przecież wszyscy widzieli, że piłka była pół metra za linią bramkową. To była klarowna okazja. Sędzia oczywiście mnie przeprosił, ale to nie rozwiązuje do końca problemu. To są ludzie i mogą się mylić. Po co istnieje VAR, skoro się z niego nie korzysta - pyta Santos.

VAR nie jest dostępny dla sędziów podczas eliminacji, ponieważ nie wszystkie stadiony mają możliwości, by wdrożyć system. Z tego powodu UEFA doszła do wniosku, że najsprawiedliwsza okaże się całkowita rezygnacja z systemu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy