Ferran Torres we łzach po remisie FC Barcelony z Napoli

2022-02-17 21:29:11; Aktualizacja: 2 lata temu
Ferran Torres we łzach po remisie FC Barcelony z Napoli Fot. TV
Sebastian Janus
Sebastian Janus Źródło: Transfery.info

Ferran Torres kilkukrotnie mógł w czwartek wyprowadzić swój zespół na prowadzenie. Żadnej z sytuacji jednak nie wykorzystał, a FC Barcelona finalnie zremisowała z Napoli 1-1.

Ferran Torres to długo wyczekiwany przez „Dumę Katalonii” zawodnik, który miał być twarzą przebudowy drużyny. Ściągnięty zimą z Manchesteru City za ponad 50 milionów euro mógł w czwartek zadecydować o zwycięstwie z Napoli w rozgrywkach Ligi Europy.

Starcie pomiędzy zespołami lepiej zaczęło się dla przyjezdnych z Neapolu, którym prowadzenie dał Piotr Zieliński. Gospodarze mieli optyczną przewagę, lecz nie potrafili jej wykorzystać.

W drugiej połowie FC Barcelona otrzymała rzut karny, który na bramkę zamienił właśnie Torres. Od tego momentu „Duma Katalonii” bez przerwy atakowała, a gościom pozostało jedynie przetrzymać nawałnicę rywali i wywieźć z Hiszpanii korzystny wynik.

W finalnym rozrachunku antybohaterem został strzelec wyrównującej bramki dla FC Barcelony. Torres pod koniec spotkania pudłował na potęgę, marnując tym samym wysiłek partnerów z drużyny. Do ostatniego gwizdka arbitra wynik nie uległ już zmianie.

21-latek był świadomy swojej fatalnej skuteczności. Po zakończonym spotkaniu pozostał na płycie murawy i nie ukrywał ogromnych emocji i żalu po nieudanym występie. Rozpłakał się, a pocieszać zaczęli go zespołowi koledzy.

Sprawa awansu do 1/8 finału Ligi Europy wciąż nie została rozstrzygnięta. Jeśli FC Barcelona planuje dalej występować w rozgrywkach, do Neapolu musi pojechać ze znacznie skuteczniejszym Torresem.