FIFA 18 bez Bundesligi? Decyzja w czerwcu!

FIFA 18 bez Bundesligi? Decyzja w czerwcu! fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Goal | Kicker

W nadchodzącej edycji gry z serii FIFA może zabraknąć pełnej licencji na rozgrywki Bundesligi oraz Pucharu Niemiec.

EA Sports szykuje się powoli do premiery kolejnej odsłony gry z serii FIFA, lecz studio tworzące grę napotkało na poważny problem. Do tej pory miłośnicy wirtualnej piłki mogli zagrać w pełni licencjonowanymi klubami z Bundesligi wyłącznie dzięki grze produkowanej przez „Elektroników”. Niedługo może się to jednak zmienić, ponieważ wraz z końcem sezonu wygasa umowa licencyjna, a Niemcy nie spieszą się z jej przedłużeniem.

Wszystko za sprawą największego rywala EA Sports na rynku gier o tematyce piłkarskiej - Konami. Japończycy także chcą otrzymać licencję na Bundesligę i zamieścić ją w najnowszej części z serii Pro Evolution Soccer. Niemcy zamierzają ich wysłuchać, a najlepszym rozwiązaniem dla nich byłoby przekazanie licencji obu zwaśnionym stronom, ponieważ władzom ligi zależy na dotarciu do jak najszerszego grona fanów. Takie rozwiązanie nie odpowiada jednak EA Sports.

Negocjacje trwają, ale stanowisko „Elektorników”, którzy chcą mieć licencję na wyłączność, nie ułatwia zadania. Tymczasem Niemcy nie zamierzają spieszyć się z podjęciem decyzji i na ostateczne ogłoszenia możemy poczekać nawet do czerwca.

Zajmujący się marketingiem DFB Dominik Hilpisch-Hahn zdradził w rozmowie z „Kickerem”, że aktualnie rozmowy prowadzone są z obiema stronami. W ostatnim czasie Konami znacznie zbliżyło się do pozyskania licencji. Kwestią sporną pozostaje to, czy będzie to licencja na wyłączność czy też współdzielona z EA Sports.

Brak wyłącznej licencji nie oznacza oczywiście, że Bundesliga całkowicie zniknie z gry amerykańskiego studia. Może być ona jednak znacznie okrojona, co utrudniłoby EA Sports promowanie najnowszej gry. Wszystko rozstrzygnie się w ciągu najbliższych tygodni.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy