FIFA Foundation Award dla Rashforda

FIFA Foundation Award dla Rashforda fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FIFA| The Sun

Marcus Rashford otrzymał nagrodę FIFA Foundation Award.

W Zurychu w czwartek została zorganizowana gala FIFA The Best 2020. Głównym elementem całej imprezy jest wyłonienie najlepszego piłkarza świata w tym roku.

Na ceremonii przyznawane są też inne nagrody. Jedna z nich to FIFA Foundation Award. W tej specjalnej kategorii nagrodzony został Marcus Rashford.

Pandemia koronawirusa i zamknięcie szkół doprowadziło do tego, że biedniejsze dzieci musiały głodować. Obok całej sprawy obojętnie nie przeszedł wspomniany Anglik.

Gwiazda Manchesteru United zorganizowała specjalną akcję. Początkowo jego celem było zebranie 100 tysięcy funtów, jednak ostatecznie jego współpraca z organizacją FareShare (organizacja charytatywna mająca na celu złagodzenie ubóstwa żywnościowego i ograniczenie marnotrawienia jedzenia w Wielkiej Brytanii) zaowocowała tym, że udało się zgromadzić ponad 20 milionów funtów.

Wszystkie fundusze pozwoliły, by wyżywić prawie trzy miliony dzieci na terenie Zjednoczonego Królestwa.

- Zawsze powtarzałem, że jeśli kiedykolwiek będę mógł w stanie coś zmienić, to zrobię to. Kiedy dorastałem, mama cały dzień pracowała. Chciała mieć zawsze pewność, że przynajmniej zjadłem w ciągu dnia jeden posiłek. Żadne dziecko nie powinno martwić się o pożywienie - mówił w połowie czerwca Rashford.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Miroslav Klose też chce odejść z Bayernu Miroslav Klose też chce odejść z Bayernu Real Madryt w kryzysowej sytuacji - kolejna absencja. Dostępnych tylko 12 zawodników z pola z pierwszego zespołu [OFICJALNIE] Real Madryt w kryzysowej sytuacji - kolejna absencja. Dostępnych tylko 12 zawodników z pola z pierwszego zespołu [OFICJALNIE] Szachtar Donieck sprowadza jednego z najlepszych trenerów w Serie A?! Szachtar Donieck sprowadza jednego z najlepszych trenerów w Serie A?! Bayern Monachium wydał zdecydowane oświadczenie w sprawie Hansiego Flicka [OFICJALNIE] Bayern Monachium wydał zdecydowane oświadczenie w sprawie Hansiego Flicka [OFICJALNIE] POTWIERDZONE: Klimala odchodzi z Celticu. Spory transfer! POTWIERDZONE: Klimala odchodzi z Celticu. Spory transfer! Manchester City: De Bruyne znowu kontuzjowany. „Nie wygląda to dobrze” Manchester City: De Bruyne znowu kontuzjowany. „Nie wygląda to dobrze”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy