FIFA grozi klubom Premier League za zablokowanie wyjazdu graczy na mecze eliminacji Mistrzostw Świata. Możliwe zawieszenia!

FIFA grozi klubom Premier League za zablokowanie wyjazdu graczy na mecze eliminacji Mistrzostw Świata. Możliwe zawieszenia! fot. charnsitr / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Christian Martin | BBC Sport

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej planuje uniemożliwić angielskim klubom korzystanie z usług piłkarzy, którym zabroniono udania się na trwające jeszcze mecze eliminacji Mistrzostw Świata w Ameryce Południowej - poinformował Christian Martin z ESPN.

Przedstawiciele angielskiego futbolu postanowili w związku z obowiązującymi w kraju restrykcjami dać możliwość swoim klubom zablokowania wyjazdu pokaźnej grupie zawodników na mecze kwalifikacyjnej do mundialu w Katarze w strefie CONMEBOL z uwagi na konieczność odbycia przez nich 10-dniowej kwarantanny po powrocie z regionów naznaczonych wysokim stopniem zagrożenia zakażenia koronawirusem.

Większość piłkarzy zastosowała się niechętnie do wprowadzonych zasad i pozostała w zespołach. Na wykonanie takiego kroku nie zdecydowali się czterej Argentyńczycy - Giovani Lo Celso, Cristian Romero (obaj Tottenham), Emiliano Martínez i Emiliano Buendía (obaj Aston Villa), co doprowadziło do ogromnego skandalu w początkowej fazie pojedynku z Brazylią oraz Kolumbijczyk - Davinson Sánchez (Tottenham).

FIFA bada obecnie okoliczności całego zajścia związanego z przerwaniem wspomnianego starcia i jednocześnie rozważa nałożenie sankcji na pozostałe angielskie drużyny, które zablokowały wyjazd piłkarzom na zgrupowania swoich kadr. W ten sposób będzie chciała uniknąć powtórki sytuacji przy okazji kolejnych terminów spotkań międzynarodowych w październiku oraz listopadzie.

Jako pierwszy informację o takim pomyśle przekazał Christian Martin z ESPN, co później potwierdził także dyrektor generalny Europejskiego Stowarzyszenia Klubów, który oczekuje przedstawienia klarownego stanowiska w tej sprawie przez światową centralę piłkarską z uwagi na zbliżające się mecze ligowe.

- To musi zostać rozwiązane w przeciągu najbliższych 24 godzin. Jeśli FIFA nie zamierza sankcjonować zespołów, to muszą one zostać o tym poinformowane. Uważamy, że takie kary nie powinny zostać wprowadzone, ponieważ jeśli gracz musi poddać się kwarantannie, to będzie niedostępny przez dłuższy czas niż uzgodniony okres zwolnienia - powiedział Charlie Marshall.

Wymieniona wyżej piątka z uwagi na obowiązujące w Wielkiej Brytanii restrykcje nie będzie dostępna do gry w nachodzącej kolejce Premier League. Poza nimi może w niej zabraknąć jeszcze aż 14 zawodników, którym zabroniono wyjazdu na zgrupowanie kadry narodowych.

Tymi piłkarzami są odpowiednio - Alisson Becker, Fabinho, Roberto Fimino (Liverpool), Ederson, Gabriel Jesus (Manchester City), Thiago Silva (Chelsea), Fred, Edinson Cavani (Manchester United), Richarlison, Yerry Mina (Everton), Raphinha (Leeds United), Francisco Sierralta (Watford), Miguel Almiron (Newcastle United) i Moses Caicedo (Brighton i Hove Albion). Ponadto na zgrupowanie kadry Chile nie pojechał też jeden gracz z Championship - Ben Brereton Díaz (Blackburn Rovers).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Robert Lewandowski mógł latem odejść z Bayernu Monachium za 140 milionów euro?! Robert Lewandowski mógł latem odejść z Bayernu Monachium za 140 milionów euro?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy