FIFA odpowiedziała na protest Norwegów w sprawie Kataru

FIFA odpowiedziała na protest Norwegów w sprawie Kataru fot. TV
Redakcja
Redakcja
Źródło: NRK

FIFA krótko odpowiedziała Norwegom na protest przeciwko organizacji mundialu w Katarze i postaanowiła ich nie karać.

Zdjęcie Norwegów w koszulkach „PRAWA CZŁOWIEKA. Na boisku i poza nim” obiegły piłkarski świat. Był to sprzeciw wobec zachowań organizatora Mistrzostw Świata w Katarze w 2022 roku. Według „The Guardian” dotychczas przy budowach stadionów i infrastruktury zginęło ponad 6500 osób. Tak duża liczba śmierci wynika z braku zabezpieczeń oraz pracy w ogromnych temperaturach bez jedzenia i wody (więcej: aktualnosci/norwegowie-z-protestem-przeciwko-organizacji-mundialu-w-katarze-przed-meczem-w-eliminacjach-do-tego-turnieju/146724).

Norweska telewizja NRK przesłała FIFA kilka pytań dotyczących przygotowań mundialu i ewentualnych konsekwencji wobec Norwegów.

„FIFA wierzy w wolność słowa i w to, że siła piłki nożnej może prowadzić do pozytywnych zmian” - napisał dział medialny światowej federacji w środowym mailu.

„Żadne postępowanie dyscyplinarne nie zostanie wszczęte przez FIFA w tej sprawie” - tak brzmiała treść wiadomości wysłanej w czwartek.

Trener Ståle Solbakken na konferencji prasowej wsparł swoich piłkarzy oraz zachęcił innych do pomocy.

- Dla mnie sport i polityka są ze sobą powiązane. Niektórzy mogą powiedzieć „przepraszam”, ale tak jest - stwierdził selekcjoner.

- Obawiam się, że moi zawodnicy nie powinni dźwigać całego ciężaru. Dziś wyszli naprzeciw, co uważam za wspaniałe i powinniśmy to docenić - dodał selekcjoner.

FIFA surowo określa zasady dotyczące oznaczeń politycznych. Protest mógł zakończyć się sankcjami dla Norwegów, jeżeli ich przesłanie zostałoby uznane za polityczne.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy