FIFA stawia na swoim. OFICJALNIE: Od lipca obowiązywał będzie limit wypożyczeń

FIFA stawia na swoim. OFICJALNIE: Od lipca obowiązywał będzie limit wypożyczeń
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FIFA

Podczas spotkania Komitetu Interesariuszy Piłkarskich FIFA podjęto decyzję o ograniczeniu wypożyczeń międzynarodowych.

W ostatnich latach kluby takie jak Chelsea, Juventus czy Inter Mediolan nadużywały przepisu umożliwiającego im wypożyczenia poszczególnych graczy, głównie z własnej kadry. Z tego powodu FIFA postanowiła zająć się tym problemem i wprowadziła limit krótkoterminowych transakcji.

Na spotkaniu przedstawicieli lig, klubów, zawodników, stowarzyszeń piłkarskich, konfederacji oraz administracji FIFA potwierdzono, że zmiany wejdą w życie już pierwszego lipca.

W ramach nich kluby będą mogły dokonywać jedynie ośmiu wypożyczeń graczy w wieku 22 lat i starszych. Z kolei już od sezonu 2022/2023 liczba ta zostanie zredukowana do sześciu, przy czym pomiędzy dwoma klubami możliwe będzie przeprowadzenie tylko trzech takich operacji. Ponadto wstępnie wszystkie ligi mają trzy lata na wdrożenie takiego samego systemu dotyczącego transakcji krajowych.

Teraz regulacje te muszą zostać zatwierdzone przez Radę FIFA oraz Komitet ds. Statusu Piłkarzy. To wydaje się jednak tylko formalnością.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Premier League: 10 najszybszych goli w historii rozgrywek [WIDEO] Premier League: 10 najszybszych goli w historii rozgrywek [WIDEO] Mama Pepa Guardioli zmarła po zarażeniu koronawirusem Mama Pepa Guardioli zmarła po zarażeniu koronawirusem Piekarski zdradził możliwy kierunek transferu Rybusa: Turcja, Stambuł Piekarski zdradził możliwy kierunek transferu Rybusa: Turcja, Stambuł Bordeaux stanie nad przepaścią? Główny sponsor zawiesił umowę z klubem! Bordeaux stanie nad przepaścią? Główny sponsor zawiesił umowę z klubem! Janczyk szczerze o obecnej sytuacji i... niedoszłym transferze do Kataru Janczyk szczerze o obecnej sytuacji i... niedoszłym transferze do Kataru Llullaku szczerze o sytuacji na Białorusi. „Wiemy o piłkarzu zakażonym koronawirusem” Llullaku szczerze o sytuacji na Białorusi. „Wiemy o piłkarzu zakażonym koronawirusem” Smołow uciekł z Hiszpanii na... osiemnaste urodziny dziewczyny Smołow uciekł z Hiszpanii na... osiemnaste urodziny dziewczyny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy