Filip Rejczyk odrzucił ofertę w wysokości 60 tysięcy złotych miesięcznie

2024-06-14 19:04:14; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Filip Rejczyk odrzucił ofertę w wysokości 60 tysięcy złotych miesięcznie Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Tomasz Włodarczyk [Meczyki.pl]

Legia Warszawa starała się zatrzymać w swoich szeregach Filipa Rejczyka, co ostatecznie jej się nie udało. Szczegóły propozycji przedstawił Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Obowiązujący do 30 czerwca kontrakt Filipa Rejczyka z Legią Warszawa mógł zostać automatycznie przedłużony w przypadku rozegrania przez niego określonej liczby minut (prawdopodobnie chodziło o 270). Nie udało się tego zrealizować. W minionym sezonie Ekstraklasy 18-latek uzbierał ich 65.

Stołeczny klub potwierdził już to, że pomocnik opuści jego szeregi, co oznacza, że może dołączyć do nowego pracodawcy na zasadzie wolnego transferu. Komunikat w tej sprawie jeszcze się nie pojawił, ale Tomasz Włodarczyk podał, iż jego nowym zespołem będzie Śląsk Wrocław. Ważnym czynnikiem przy dokonaniu wyboru przez zawodnika miała być postać trenera drużyny Jacka Magiery.

Legia starała się zatrzymać Rejczyka w klubie na mocy zupełnie nowego porozumienia. Kilku dziennikarzy dawało do zrozumienia, że zaproponowała mu naprawdę dobrą umowę. Teraz Włodarczyk doprecyzował, iż chodziło o zarobki na poziomie 60 tysięcy złotych miesięcznie.

Oferta nie została przyjęta przez reprezentanta Polski juniorów.

Talentem interesowały się nie tylko kluby z ojczyzny. Z zagranicy w jego kierunku mieli spoglądać przedstawiciele Bragi, ale najskuteczniejsi okazali się wrocławianie.

Jeśli nie dojdzie do jakiegoś zwrotu akcji, wicemistrz Polski wkrótce powinien poinformować o transferze młodego gracza.