Finał Ligi Europy znowu w Polsce? Duża szansa!

Finał Ligi Europy znowu w Polsce? Duża szansa!
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: UEFA

UEFA ogłosiła listę federacji zainteresowanych zorganizowaniem finałów europejskich pucharów w 2020 roku.

Europejska federacja piłkarska potwierdziła, że sześć krajowych związków piłkarskich wyraziło zainteresowanie organizacją finałów europejskich pucharów w 2020 roku. Zgłoszenia można było nadsyłać od 22 września do 31 października 2017 roku.

Co powinno najbardziej zainteresować polskich kibiców, finał Ligi Europy może zostać zorganizowany w Gdańsku. Polacy będą w sprawie tego meczu rywalizować z federacją portugalską, według której idealnym miejscem do tego spotkania jest Porto. Do tej pory w naszej ojczyźnie odbył się tylko jeden mecz tego typu - finał Ligi Europy na Stadionie Narodowym w Warszawie w 2015 roku.

Poza tym ogłoszono, że o finał Ligi Mistrzów powalczą również Portugalczycy, proponujący rozegranie go na stadionie Benfiki (Estádio do Sport Lisboa e Benfica) z Turkami, wystawiającymi kandydaturę Atatürk Olimpiyat Stadı (obiekt Beşiktaşu). W tym drugim przypadku byłby to powrót finału Ligi Mistrzów na ten obiekt po 15 latach, bowiem został tam rozegrany słynny finał pomiędzy Milanem i Liverpoolem.

O finał Ligi Mistrzów kobiet powalczą aż trzy federacje. Austria ze stadionem Austrii Wiedeń, Liège z Stade Maurice Dufrasne i Rosja, proponująca arenę Dynama Moskwa.

Powyższe propozycje to jedynie wyrażenie wstępnego zainteresowania. Do pierwszego marca federacje muszą przedstawić dokładny plan i ofertę, a decyzje o wyborze gospodarzy zostaną podjęte w czerwcu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy