Finał Ligi Mistrzów w 2024 roku poza Europą?!

Finał Ligi Mistrzów w 2024 roku poza Europą?!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Morning Consult

Morning Consult podaje, że finał Ligi Mistrzów w 2024 roku może odbyć się w Stanach Zjednoczonych.

Jak czytamy, TEAM Marketing AG, a więc szwajcarska agencja, która reprezentuje interesy handlowe UEFA, poinformowała potencjalnych partnerów o planach europejskiej centrali piłkarskiej dotyczących zorganizowania wydarzenia w Stanach Zjednoczonych. Preferowanym miejscem rozegrania finału ma być znajdujący się w East Rutherford MetLife Stadium. To arena rywalizujących w NFL New York Giants i New York Jets.

TEAM Marketing AG i UEFA nie skomentowały na razie tej sprawy. Osoby będące blisko obu podmiotów przekonują jednak, że taki temat istnieje.

Organizowanie meczów europejskich rozgrywek poza Starym Kontynentem nie jest niczym nowym. Od wielu lat poza Półwyspem Apenińskim zespoły rywalizują o Superpuchar Włoch. W jego ślady pójdzie Superpuchar Hiszpanii, a o spotkanie w Stanach Zjednoczonych stara się również LaLiga. Zorganizowanie tam finału Champions League przeniosłoby jednak ekspansję europejskiej piłki na zupełnie inny poziom.

Najbliższy finał LM odbędzie się w Stambule. W 2021, 2022 i 2023 roku zostanę one rozegrane w Petersburgu, Monachium oraz Londynie.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy