Finał Ligi Mistrzów w 2024 roku poza Europą?!

Finał Ligi Mistrzów w 2024 roku poza Europą?!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Morning Consult

Morning Consult podaje, że finał Ligi Mistrzów w 2024 roku może odbyć się w Stanach Zjednoczonych.

Jak czytamy, TEAM Marketing AG, a więc szwajcarska agencja, która reprezentuje interesy handlowe UEFA, poinformowała potencjalnych partnerów o planach europejskiej centrali piłkarskiej dotyczących zorganizowania wydarzenia w Stanach Zjednoczonych. Preferowanym miejscem rozegrania finału ma być znajdujący się w East Rutherford MetLife Stadium. To arena rywalizujących w NFL New York Giants i New York Jets.

TEAM Marketing AG i UEFA nie skomentowały na razie tej sprawy. Osoby będące blisko obu podmiotów przekonują jednak, że taki temat istnieje.

Organizowanie meczów europejskich rozgrywek poza Starym Kontynentem nie jest niczym nowym. Od wielu lat poza Półwyspem Apenińskim zespoły rywalizują o Superpuchar Włoch. W jego ślady pójdzie Superpuchar Hiszpanii, a o spotkanie w Stanach Zjednoczonych stara się również LaLiga. Zorganizowanie tam finału Champions League przeniosłoby jednak ekspansję europejskiej piłki na zupełnie inny poziom.

Najbliższy finał LM odbędzie się w Stambule. W 2021, 2022 i 2023 roku zostanę one rozegrane w Petersburgu, Monachium oraz Londynie.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy