LaLiga: Spotkanie Villarealu z Atlético Madryt może zostać rozegrane w Miami

LaLiga: Spotkanie Villarealu z Atlético Madryt może zostać rozegrane w Miami
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Villarreal I AS

Władze LaLiga, Villarrealu oraz Atlético Madryt dążą do rozegrania spotkania 16. kolejki ligi hiszpańskiej w Miami.

Mecz pomiędzy „Żółtą łodzią podwodną” a „Rojiblancos” zaplanowano na 8 grudnia. Pierwotnie miał odbyć się na terenie tej pierwszej, a więc El Madrigal. Pojawił się jednak pomysł rozegrania go na Hard Rock Stadium w Miami.

LaLiga i oba kluby uważają, że to dobry pomysł. Trzy podmioty zwróciły się już z oficjalną prośbą o zgodę na jego realizację do hiszpańskiego związku.

„To część międzynarodowej strategii rozwoju LaLiga. Nasze rozgrywki mają miliony fanów na całym świecie. Zbliżenie się do nich będzie kontynuowaniem pracy na rzecz ich globalnego rozwoju. Przyniesie to korzyść zarówno zaangażowanym w to bezpośrednio klubom, jak i zawodnikom, lidze, całej hiszpańskiej lidze i Hiszpanii.

Villarreal od wielu lat działa na rynku północnoamerykańskim, gdzie ma swoje akademie. Atlético z kolei niedawno odbyło bardzo udane tournée po Stanach Zjednoczonych.

Zawodnicy i trenerzy obu ekip z wyprzedzeniem zostali poinformowani o pomyśle i zapatrują się na niego z entuzjazmem. Z radością dostarczą oni emocji swoim fanom w Stanach” – można m.in. przeczytać w komunikacie opublikowanym przez Villarreal.

Niewykluczone, że plan zostanie zrealizowany i będzie to pierwsze w historii spotkanie LaLiga rozegrane poza Hiszpanią. Warto jednak przypomnieć, że w zeszłym roku pracowano nad przeniesieniem do Stanów Zjednoczonych meczu Barcelony z Gironą. Ostatecznie nie doszło to do skutku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy