Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski

Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Nazione

„La Nazione” pisze o zainteresowaniu Fiorentiny Krzysztofem Piątkiem oraz Karolem Linettym.

Obecnie z „Violą” związanych jest dwóch Polaków - Bartłomiej Drągowski i Szymon Żurkowski. 22-letni bramkarz to jeden z kluczowych zawodników w zespole, z kolei jego rówieśnik w tej chwili przebywa na wypożyczeniu w Empoli. Dodajmy, że wcześniej tę samą drogę przeszedł zawodnik urodzony w Białymstoku.

Wygląda na to, że ekipa z Florencji w coraz większym stopniu przekonuje się do piłkarzy wychowanych nad Wisłą, gdyż jak donosi „La Nazione”, na jej celowniku znaleźli się Karol Linetty oraz Krzysztof Piątek.

Środkowy pomocnik Sampdorii od dłuższego czasu zbiera pochwały, a nie tak dawno pojawiały się spekulacje, że jego dobra forma ma zostać doceniona podwyżką i nowym kontraktem. To jak na razie nie znalazło swojego potwierdzenia w rzeczywistości, a zważywszy na fakt, że aktualne porozumienie 25-latka wygasa już za rok, genueńczycy nie powinni oczekiwać za niego kroci. Na Stadio Artemio Franchi miałby on zająć miejsce sprzedanego przed rokiem do Romy Jordana Veretout.

W przypadku atakującego, który w naprawdę szybkim tempie zrobił karierę na Półwyspie Apenińskim, sytuacja jest o wiele bardziej złożona. Z racji tego, że 24-latek klub zmienił zaledwie kilka miesięcy temu, w grę na ten moment ma wchodzić wypożyczenie (roczne lub dwuletnie). Włoscy dziennikarze dodają jednak, że w ewentualnej umowie z Herthą miałby się znaleźć zapis o obowiązkowym wykupie, przy czym w tym kontekście nie padają żadne konkretne sumy. 10-krotny reprezentant „Biało-Czerwonych”, podobnie jak jego rodak, otrzymałby misję wypełnienia luki w składzie. Typowany do wcześniejszego opuszczenia Florencji jest bowiem wypożyczony z Wolverhampton Wanderers Patrick Cutrone.

Dodajmy, że w przeszłości z „Violą” związani byli m.in. Artur Boruc, Jakub Błaszczykowski, Adam Chrzanowski czy Rafał Wolski.

Wracając do Linettego oraz Piątka, pierwszy w tym sezonie rozegrał 19 spotkań, strzelił dwa gole i zanotował trzy asysty, z kolei drugi, dzieląc występy pomiędzy Milan i Herthę, wziął udział w 31 meczach, w których zdobył dziewięć bramek i raz asystował.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy