Fiorentina i Celtic walczą o Gumnego. Obrońca na razie zostaje w Lechu!

Fiorentina i Celtic walczą o Gumnego. Obrońca na razie zostaje w Lechu! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Źródło: Daily Record Głos Wielkopolski

Robert Gumny nadal może tuż przed końcem letniego okienka transferowego opuścić szeregi Lecha Poznań.

Młodzieżowy reprezentant Polski nie jest jeszcze pewny pozostania w drużynie „Kolejorza” przynajmniej do połowy rozpoczętego już sezonu, ponieważ wciąż wzbudza duże zainteresowanie ze strony europejskich zespołów.

Spośród nich największą determinacją mają wykazywać się przedstawiciele Fiorentiny i Celticu. Pierwszy z wymienionych klubów jest ponoć skłonny zapłacić pięć milionów euro za 21-letniego zawodnika oraz włączyć w całą transakcję Gilberto Moraesa Júniora, który przebywa obecnie na wypożyczeniu we Fluminense.

Taka forma płatności nie zadowala władz Lecha, ponieważ ci liczą na otrzymanie wyłącznie gotówki za swojego wychowanka, a kwestię pozyskania jego ewentualnego następcy pozostawiają sobie.

Z tego też powodu ekipie z Poznania może być bliżej do dogadania się z drużyną z Glasgow, która jest skłonna zainwestować w sprowadzenie prawego obrońcy nawet około siedmiu milionów euro.

„Kolejorz” w przypadku akceptacji takiej oferty dokonałby największej sprzedaży w historii Ekstraklasy, ponieważ do tej pory za najwyższą sumę naszą ligę opuścił Jan Bednarek, który przeniósł się z zespołu z województwa wielkopolskiego do Southampton za sześć milionów euro.

Na razie pewny jest fakt, że 21-latek znajdzie się w kadrze Lecha Poznań na nadchodzący ligowy pojedynek z Arką Gdynia.

- Od samego początku okresu przygotowawczego wiedziałem, że Robert znajduje się w sytuacji, w której może odejść teraz, później albo wcale i zostać z nami na następny okres rywalizacji. Obecnie patrzę na całokształt i dobro drużyny. Mamy przygotowane różne warianty na wypadek jego odejścia, ale na razie z tego, co wiem będzie dostępny na mecz z Arką. Nie wybiegam daleko w przyszłość, dlatego będę się martwił dopiero wtedy, kiedy wpłynie za Gumnego oferta i oba zainteresowane kluby wypracują porozumienie. Na teraz nie mam na ten temat konkretnej informacji, dlatego biorę go pod uwagę przy ustalaniu składu - powiedział Dariusz Żuraw, szkoleniowiec „Kolejorza”.

Prawy defensor wystąpił w trwającym sezonie we wszystkich czterech rozegranych do tej pory spotkaniach ligowych w barwach ekipy z województwa wielkopolskiego.


Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy