Fiorentina i Celtic walczą o Gumnego. Obrońca na razie zostaje w Lechu!

Fiorentina i Celtic walczą o Gumnego. Obrońca na razie zostaje w Lechu! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Daily Record Głos Wielkopolski

Robert Gumny nadal może tuż przed końcem letniego okienka transferowego opuścić szeregi Lecha Poznań.

Młodzieżowy reprezentant Polski nie jest jeszcze pewny pozostania w drużynie „Kolejorza” przynajmniej do połowy rozpoczętego już sezonu, ponieważ wciąż wzbudza duże zainteresowanie ze strony europejskich zespołów.

Spośród nich największą determinacją mają wykazywać się przedstawiciele Fiorentiny i Celticu. Pierwszy z wymienionych klubów jest ponoć skłonny zapłacić pięć milionów euro za 21-letniego zawodnika oraz włączyć w całą transakcję Gilberto Moraesa Júniora, który przebywa obecnie na wypożyczeniu we Fluminense.

Taka forma płatności nie zadowala władz Lecha, ponieważ ci liczą na otrzymanie wyłącznie gotówki za swojego wychowanka, a kwestię pozyskania jego ewentualnego następcy pozostawiają sobie.

Z tego też powodu ekipie z Poznania może być bliżej do dogadania się z drużyną z Glasgow, która jest skłonna zainwestować w sprowadzenie prawego obrońcy nawet około siedmiu milionów euro.

„Kolejorz” w przypadku akceptacji takiej oferty dokonałby największej sprzedaży w historii Ekstraklasy, ponieważ do tej pory za najwyższą sumę naszą ligę opuścił Jan Bednarek, który przeniósł się z zespołu z województwa wielkopolskiego do Southampton za sześć milionów euro.

Na razie pewny jest fakt, że 21-latek znajdzie się w kadrze Lecha Poznań na nadchodzący ligowy pojedynek z Arką Gdynia.

- Od samego początku okresu przygotowawczego wiedziałem, że Robert znajduje się w sytuacji, w której może odejść teraz, później albo wcale i zostać z nami na następny okres rywalizacji. Obecnie patrzę na całokształt i dobro drużyny. Mamy przygotowane różne warianty na wypadek jego odejścia, ale na razie z tego, co wiem będzie dostępny na mecz z Arką. Nie wybiegam daleko w przyszłość, dlatego będę się martwił dopiero wtedy, kiedy wpłynie za Gumnego oferta i oba zainteresowane kluby wypracują porozumienie. Na teraz nie mam na ten temat konkretnej informacji, dlatego biorę go pod uwagę przy ustalaniu składu - powiedział Dariusz Żuraw, szkoleniowiec „Kolejorza”.

Prawy defensor wystąpił w trwającym sezonie we wszystkich czterech rozegranych do tej pory spotkaniach ligowych w barwach ekipy z województwa wielkopolskiego.


Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy