Fiorentina o krok od transferu napastnika prosto z Rosji

Fiorentina o krok od transferu napastnika prosto z Rosji
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Gianluca Di Marzio | Nicolò Schira

Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, Fiorentina wkrótce ogłosi transfer Aleksandra Kokorina. Włosi są już o krok od zamknięcia całej operacji - donoszą zgodnie Gianluca Di Marzio i Nicolò Schira.

„Viola” od kilku tygodni przeczesuje rynek transferowy w poszukiwaniu nowego napastnika i wygląda na to, że w końcu znalazła wymarzonego kandydata, choć początkowo to nie było takie oczywiste.

Przedstawiciel Serie A zainteresował się doświadczonym Rosjaninem, który na swoim koncie ma pobyt w kolonii karnej. Włosi nie byli do końca przekonani, czy gracz ten może sobie poradzić poza ojczyzną, dlatego skontaktowali się z Roberto Mancinim.

Obecny selekcjoner „Azzurrich” prowadził Aleksandra Kokorina w Zenicie Sankt Petersburg, a pod jego wodzą w 35 meczach gracz zdobył 19 bramek i zanotował cztery asysty. Nie może zatem dziwić fakt, że szkoleniowiec wyraził się o nim w samych superlatywach.

To, jak informuje Gianluca Di Marzio, utwierdziło Fiorentinę w przekonaniu, że warto o niego powalczyć. Według Nicolò Schiry porozumienie ze Spartakiem Moskwa w sprawie transferu definitywnego o wartości 4,5 miliona euro jest już bardzo blisko. Zważywszy na fakt, negocjowane są warunki współpracy z 29-latkiem. W grę wchodzi trzyletni kontrakt.

Kokorin to 48-krotny reprezentant Rosji, który w koszulce „Czerwono-Białych” uzbierał 10 występów okraszonych dwoma golami i taka samą liczbą asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy