Fiorentina przygotowana na odejście Dušana Vlahovicia. Następca Serba czeka na „zielone światło”

Fiorentina przygotowana na odejście Dušana Vlahovicia. Następca Serba czeka na „zielone światło” fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio | Fabrizio Romano

Fiorentina uzgodniła wszelkie warunki transferu Arthura Cabrala z FC Basel. Brazylijczyk czeka teraz tylko na zgodę na odbycie testów medycznych i podpisanie kontraktu z włoskim klubem - poinformowali Gianluca Di Marzio i Fabrizio Romano.

Zbliżające się coraz większymi krokami odejście Dušana Vlahovicia do Juventusu może nie okazać się nad wyraz bolesne dla „Violi”, ponieważ zainkasuje ona z tego tytułu 75 milionów euro i tylko część z tej sumy przeznaczy na sprowadzenie wartościowego następcy serbskiego napastnika w osobie Arthura Cabrala z FC Basel.

Gianluca Di Marzio i Fabrizio Romano uważają, że ekipa ze Stadio Artemio Franchi ustaliła już wszelkie warunki transferu Brazylijczyka i czeka teraz na końcowy rozwój sytuacji z blisko 22-letnim zawodnikiem, aby umożliwić nowemu atakującemu przejście testów medycznych i złożenie podpisów pod przygotowanym kontraktem.

Drużyna ze Szwajcarii ma otrzymać 14,5 miliona euro z tytułu sprzedaży bramkostrzelnego piłkarza i w przyszłości liczyć jeszcze na zgarnięcie 1,5 miliona euro z tytułu zapisanych bonusów.

Z kolei sam Cabral zwiąże się z Fiorentiną do końca sezonu 2026/2027 i będzie zarabiał rocznie przynajmniej 1,5 miliona euro netto.

Brazylijczyk trafił do FC Basel z Palmeiras w sierpniu 2019 roku. Najpierw na zasadzie wypożyczenia, a potem definitywnie za 6 milionów euro. W trwających rozgrywkach strzelił aż 27 goli oraz zanotował 8 asyst w 31 rozegranych meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy