Fiorentina zmieniła zdanie? Krzysztof Piątek musi szukać nowego klubu

Fiorentina zmieniła zdanie? Krzysztof Piątek musi szukać nowego klubu fot. LiveMedia / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Corriere dello Sport

Krzysztof Piątek nie zostanie wykupiony przez Fiorentinę z Herthy - przekonuje „Corriere dello Sport”.

Reprezentant Polski skorzystał zimą z nadarzającej się okazji i wrócił na boiska Serie A. W ramach półrocznego wypożyczenia zasilił szeregi „Violi”, która zapewniła sobie prawo do dokonania wykupu 26-letniego napastnika z Herthy za 15 milionów euro po zakończeniu obecnego sezonu.

Krzysztof Piątek był początkowo przewidziany do pełnienia funkcji zmiennika Dušana Vlahovicia. Dość szybko okazało się, że Fiorentina prowadziła w międzyczasie rozmowy z Juventusem na temat sprzedaży serbskiego zawodnika, które zakończyły się osiągnięciem pełnego porozumienia.

W efekcie ekipa z Stadio Artemio Franchi rozejrzała się na rynku za jeszcze jednym atakującym i sprowadziła do siebie Arthura Cabrala z FC Basel.

Brazylijczyk przegrywał początkowo rywalizację z naszym piłkarzem, ale z biegiem czasu zyskiwał coraz większą pewność i obecnie przebywa na boiskach dużo częściej od Polaka.

Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl przekonywał nie tak dawno, że nie wpłynie to raczej na wykorzystanie wspomnianego zapisu przez Fiorentinę.

Inny pogląd na sprawę prezentują dziennikarze „Corriere dello Sport”, którzy uważają, że „Viola” zamierza w pełni zaufać Cabralowi i sprowadzić mu tańszego zmiennika, co wiąże się z rezygnacją z usług Piątka.

Tym samym zaliczy on krótkoterminowy powrót do Herthy, bo ta liczy, że znajdzie innego chętnego gotowego wyłożyć 15 milionów euro na pozyskanie 26-letniego napastnika w trakcie nadchodzącego letniego okna transferowego.

Reprezentant „Biało-Czerwonych” strzelił sześć goli w dotychczas 16 rozegranych meczach dla „Violi”. Są to stosunkowo dobre liczby, ale jeżeli spojrzymy na kalendarz, to zobaczymy, że Piątek ostatnie z swoich trafień zanotował na początku marca w zremisowanym starciu z Hellasem Verona (1:1).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nagły zwrot akcji w sprawie Xaviego. W czwartek oficjalny komunikat! Nagły zwrot akcji w sprawie Xaviego. W czwartek oficjalny komunikat! OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy