Fiorentina zmieniła zdanie? Krzysztof Piątek musi szukać nowego klubu

Fiorentina zmieniła zdanie? Krzysztof Piątek musi szukać nowego klubu fot. LiveMedia / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Corriere dello Sport

Krzysztof Piątek nie zostanie wykupiony przez Fiorentinę z Herthy - przekonuje „Corriere dello Sport”.

Reprezentant Polski skorzystał zimą z nadarzającej się okazji i wrócił na boiska Serie A. W ramach półrocznego wypożyczenia zasilił szeregi „Violi”, która zapewniła sobie prawo do dokonania wykupu 26-letniego napastnika z Herthy za 15 milionów euro po zakończeniu obecnego sezonu.

Krzysztof Piątek był początkowo przewidziany do pełnienia funkcji zmiennika Dušana Vlahovicia. Dość szybko okazało się, że Fiorentina prowadziła w międzyczasie rozmowy z Juventusem na temat sprzedaży serbskiego zawodnika, które zakończyły się osiągnięciem pełnego porozumienia.

W efekcie ekipa z Stadio Artemio Franchi rozejrzała się na rynku za jeszcze jednym atakującym i sprowadziła do siebie Arthura Cabrala z FC Basel.

Brazylijczyk przegrywał początkowo rywalizację z naszym piłkarzem, ale z biegiem czasu zyskiwał coraz większą pewność i obecnie przebywa na boiskach dużo częściej od Polaka.

Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl przekonywał nie tak dawno, że nie wpłynie to raczej na wykorzystanie wspomnianego zapisu przez Fiorentinę.

Inny pogląd na sprawę prezentują dziennikarze „Corriere dello Sport”, którzy uważają, że „Viola” zamierza w pełni zaufać Cabralowi i sprowadzić mu tańszego zmiennika, co wiąże się z rezygnacją z usług Piątka.

Tym samym zaliczy on krótkoterminowy powrót do Herthy, bo ta liczy, że znajdzie innego chętnego gotowego wyłożyć 15 milionów euro na pozyskanie 26-letniego napastnika w trakcie nadchodzącego letniego okna transferowego.

Reprezentant „Biało-Czerwonych” strzelił sześć goli w dotychczas 16 rozegranych meczach dla „Violi”. Są to stosunkowo dobre liczby, ale jeżeli spojrzymy na kalendarz, to zobaczymy, że Piątek ostatnie z swoich trafień zanotował na początku marca w zremisowanym starciu z Hellasem Verona (1:1).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Edinson Cavani odchodzi z Manchesteru United OFICJALNIE: Edinson Cavani odchodzi z Manchesteru United OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy