Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze!

Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! fot. Bayern Monachium
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sport Bild

Hansi Flick znalazł się na radarach Juventusu oraz przedstawicieli Premier League, o czym informuje „Sport Bild”.

Hansi Flick przejął Bayern Monachium w listopadzie 2019 roku. Na stanowisku zastąpił wówczas przeciętnie radzącego sobie w roli trenera Niko Kovača.

Drużyna pod wodzą Niemca wyraźnie odżyła i z meczu na mecze spisywała się coraz lepiej. Pomimo pandemii, która spowodowała zatrzymanie wszystkich rozgrywek, nie straciła impetu i sięgnęła po wszystkie możliwe trofea z Ligą Mistrzów na czele.

Choć zespół z Bawarii odpadł już z obecnej edycji turnieju, to i tak w opinie ekspertów radzi sobie w tym sezonie bardzo dobrze. Tym bardziej mając na uwadze kontuzję lidera drużyny, Roberta Lewandowskiego. Prawdopodobnie jednak Polak i spółka niedługo stracą szkoleniowca.

Sam Flick przyznał w ostatnich dniach, że pomimo obowiązującej do 30 czerwca 2023 roku umowy, chce rozstać się z Bayernem Monachium. Prawdopodobnie głównym powodem takiej decyzji jest jego konflikt z dyrektorem sportowym, Hasanem Salihamidžiciem.

Na razie nie wiadomo, jak zakończy się ta sprawa, ale jest wiele przesłanek, by sądzić, że Niemiec wkrótce opuści zespół, w którym gra między innymi kapitan reprezentacji Polski.

Do tej pory mówiło się, że po odejściu z Monachium, Flick poszuka dla siebie zatrudnienia w kadrze naszych zachodnich sąsiadów. Po tegorocznych Mistrzostwach Europy z reprezentacją pożegna się bowiem Joachim Löw.

W tej sprawie może się jednak jeszcze wiele wydarzyć, o czym informuje „Sport Bild”. Zdaniem tego źródła 56-latek jest wręcz rozchwytywany przez największe klubowe potęgi. Zatrudnienie go sondował już Juventus. W Turynie miałby on przejąć schedę po średnio radzącym sobie Andrei Pirlo.

Jednak nie tylko Włosi chcieliby mieć u siebie Flicka, bo podobnie myślą podmioty występujące w Premier League. One także bacznie śledzą sytuację szkoleniowca.

Sam zainteresowany ma zatem pełen komfort. Jeżeli rzeczywiście opuści on po sezonie Bayern, to wiele wskazuje na to, że będzie przebierał w różnorakich propozycjach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy