Football Leaks: Szczegóły kontraktu Cristiano Ronaldo z Nike

Football Leaks: Szczegóły kontraktu Cristiano Ronaldo z Nike
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Der Spiegel

„Der Spiegel” opublikował szczegółowe informacje dotyczącego kontraktu, który łączy Cristiano Ronaldo z Nike.

Portugalczyk jest twarzą amerykańskiej firmy odzieżowej od 2004 roku. Na początku mógł on liczyć na wynagrodzenie rzędu 3,65 miliona euro rocznie. Obecnie, według ustaleń Football Leaks, napastnik Juventusu inkasuje 16,2 miliona euro podstawowej gaży. Do tego dochodzą jednak różnego rodzaju premie.

W ramach jednej z nich 34-latek może liczyć na cztery miliony euro. Jest tylko jeden warunek - musi wygrać Złotą Piłkę i/lub FIFA The Best Award. Mając to na uwadze, w 2016 i 2017 roku najlepszy strzelec w historii Realu Madryt otrzymał po 20,2 miliona euro.

Jego obecny kontrakt z Nike wygasa w 2026 roku, a podpisano go już w 2016 roku. Tym samym łącznie 157-krotny reprezentant Portugalii zarobi minimum 162 miliony euro. Dodajmy także, że mistrz Europy z 2016 roku jest najlepiej zarabiającym zawodnikiem w całej Serie A, gdzie rocznie zarabia 30 milionów euro.

W swoim premierowym sezonie po przeprowadzce z Realu Madryt do Juventusu Cristiano Ronaldo w 43 spotkaniach strzelił 28 goli i posłał 10 kluczowych podań. Umowa najdroższego piłkarza w historii włoskiej ekstraklasy wygasa 30 czerwca 2022 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bułka poprosił PSG o możliwość odejścia z klubu Bułka poprosił PSG o możliwość odejścia z klubu OFICJALNIE: Bohar odszedł z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Bohar odszedł z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Sinani opuścił Norwich City, nim zdążył zadebiutować OFICJALNIE: Sinani opuścił Norwich City, nim zdążył zadebiutować Piątek coraz bliższy opuszczenia Herthy? Ma wylądować ponownie w Serie A Piątek coraz bliższy opuszczenia Herthy? Ma wylądować ponownie w Serie A Mario Götze wróci do Bayernu Monachium?! Mario Götze wróci do Bayernu Monachium?! Leeds United sięga po jeszcze jednego defensora. OFICJALNIE: Diego Llorente rusza na podbój Premier League Leeds United sięga po jeszcze jednego defensora. OFICJALNIE: Diego Llorente rusza na podbój Premier League FC Barcelona: Luis Suárez odchodzi teraz za darmo, ale za ewentualne... bonusy w przyszłości FC Barcelona: Luis Suárez odchodzi teraz za darmo, ale za ewentualne... bonusy w przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy