Football Leaks: Szczegóły kontraktu Cristiano Ronaldo z Nike

Football Leaks: Szczegóły kontraktu Cristiano Ronaldo z Nike
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Der Spiegel

„Der Spiegel” opublikował szczegółowe informacje dotyczącego kontraktu, który łączy Cristiano Ronaldo z Nike.

Portugalczyk jest twarzą amerykańskiej firmy odzieżowej od 2004 roku. Na początku mógł on liczyć na wynagrodzenie rzędu 3,65 miliona euro rocznie. Obecnie, według ustaleń Football Leaks, napastnik Juventusu inkasuje 16,2 miliona euro podstawowej gaży. Do tego dochodzą jednak różnego rodzaju premie.

W ramach jednej z nich 34-latek może liczyć na cztery miliony euro. Jest tylko jeden warunek - musi wygrać Złotą Piłkę i/lub FIFA The Best Award. Mając to na uwadze, w 2016 i 2017 roku najlepszy strzelec w historii Realu Madryt otrzymał po 20,2 miliona euro.

Jego obecny kontrakt z Nike wygasa w 2026 roku, a podpisano go już w 2016 roku. Tym samym łącznie 157-krotny reprezentant Portugalii zarobi minimum 162 miliony euro. Dodajmy także, że mistrz Europy z 2016 roku jest najlepiej zarabiającym zawodnikiem w całej Serie A, gdzie rocznie zarabia 30 milionów euro.

W swoim premierowym sezonie po przeprowadzce z Realu Madryt do Juventusu Cristiano Ronaldo w 43 spotkaniach strzelił 28 goli i posłał 10 kluczowych podań. Umowa najdroższego piłkarza w historii włoskiej ekstraklasy wygasa 30 czerwca 2022 roku.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy