Football Leaks: Szczegóły transferu Neymara. Rekord jeszcze bardziej wyśrubowany!

Football Leaks: Szczegóły transferu Neymara. Rekord jeszcze bardziej wyśrubowany!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Der Spiegel | Football Leaks

„Football Leaks” wyjawiło dokładną sumę, jaką Paris Saint-Germain musiało przeznaczyć na pozyskanie Neymara.

Reprezentant Brazylii przeniósł się do ekipy z Parc des Princes na początku sierpnia 2017 roku z Barcelony po tym, jak właściciele PSG aktywowali klauzulę wykupu opiewającą na 222 miliony euro i tym samym dokonali największego zakupu w historii futbolu.

„Der Spiegel” ponad rok po tym wydarzeniu postanowił ujawnić dodatkowe informacje posiadane przez „Football Leaks” odnoszące się do ostatecznej kwoty, jaką przedstawiciele francuskiego klubu musieli przeznaczyć na pozyskanie 26-letniego zawodnika.

W opublikowanym artykule możemy przeczytać, że ostatecznie cała operacja związana z zakontraktowaniem Neymara pochłonęła aż 252 miliony euro.

Tym samym Paris Saint-Germain poza wspomnianą wyżej kwotą, która powędrowała na konto „Dumy Katalonii”, musiało jeszcze wyłożyć dodatkowe 30 milionów euro. Zdecydowana większość tej sumy powędrowała na konto Piniego Zahaviego (10,7 mln euro) oraz pozostałych pośredników mających udział w tej transakcji (10,7 mln euro do podziału).

Z kolei pozostałe 8,6 miliona euro otrzymał Santos, który przy sprzedaży swojego zawodnika do Barcelony zagwarantował sobie do tego jeszcze pięć procent od jego kolejnego transferu.

Aktualny mistrz Francji na razie nie żałuje wydanych pieniędzy na Neymara, ponieważ reprezentant Brazylii zdobył aż 40 bramek w 45 rozegranych spotkaniach.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Stępiński o krok od przenosin do Lecce Stępiński o krok od przenosin do Lecce Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy