Forbes: 10 najlepiej opłacanych piłkarzy świata. Wielka dwójka na czele

Forbes: 10 najlepiej opłacanych piłkarzy świata. Wielka dwójka na czele
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Forbes

Piłka nożna to bez wątpienia najpopularniejszy sport na świecie i co za tym idzie, generuje on ogromne zyski. O tym doskonale świadczy najnowsze zestawienie magazynu „Forbes”.

Prestiżowe amerykańskie pismo biznesowe tym razem wzięło pod lupę dochody piłkarzy. Przy tworzeniu rankingu płac pochylono się nie tylko nad wynagrodzeniem w klubach, ale i wszelkimi wpływami z tytułu działań marketingowych, gdzie główne źródło nadal stanowią reklamy.

Czołowa trójka nie zmienia się właściwe już od kilku lat, a tworzą ją Leo Messi, Cristiano Ronaldo oraz Neymar. Roczne przychody atakujących kręcą się wokół kwoty 100 milionów euro.

„Atomowa Pchła” zarabia w Barcelonie 78 milionów euro, do których dochodzą wpływy rzędu dodatkowych 29 milionów. Podobnie wygląda to u CR7, gdzie mamy do czynienia z podziałem: 58 milionów euro (pensja w Juventusie) i 40 milionów (kontrakty reklamowe). Gwiazdor Paris Saint-Germain za współpracę z różnymi firmami dostaje 15 milionów euro, zaś w klubie płacą mu 65 milionów.

Pierwszą piątkę uzupełniają Kylian Mbappé i Mohamed Salah, a więc odpowiednio zawodnicy Paris Saint-Germain oraz Liverpoolu. Przepaść w tym przypadku jest jednak ogromna.

Warto nadmienić, że na dziewiątym miejscu sklasyfikowany został Robert Lewandowski - kapitan reprezentacji Polski, który może liczyć na najwyższą gażę spośród wszystkich graczy Bayernu Monachium.

***
10 najlepiej opłacanych piłkarzy świata wg „Forbesa”:

1. Leo Messi (Argentyna/FC Barcelona) - 107 milionów euro

2. Cristiano Ronaldo (Portugalia/Juventus) - 98

3. Neymar (Brazylia/PSG) - 80

4. Kylian Mbappé (Francja/PSG) - 35

5. Mohamed Salah (Egipt/Liverpool) - 31

6. Paul Pogba (Francja/Manchester United) - 28

7. Antoine Griezmann (Francja/FC Barcelona) - 27

8. Gareth Bale (Walia/Real Madryt) - 24

9. Robert Lewandowski (Polska/Bayern Monachium) - 23

10. David de Gea (Hiszpania/Manchester United) - 22

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone OFICJALNIE: Adrian Mierzejewski dość zaskakująco zmienił klub. Wypożyczenie na... sześć meczów OFICJALNIE: Adrian Mierzejewski dość zaskakująco zmienił klub. Wypożyczenie na... sześć meczów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy