Fortuna Düsseldorf planuje życie bez Dawida Kownackiego. Rozmowy z potencjalnym następcą polskiego napastnika

Fortuna Düsseldorf planuje życie bez Dawida Kownackiego. Rozmowy z potencjalnym następcą polskiego napastnika fot. Pawel Jaskolka / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Rheinische Post

Latem Dawid Kownacki opuści Fortunę Düsseldorf. Jego miejsce zająć może Vincent Vermeij, w przypadku którego rozmowy zostały już zainicjowane - podaje „Rheinische Post”.

Przedstawiciel 2. Bundesligi cały czas ma spore szanse na udział w barażach o awans do niemieckiej elity. Jeśli nawet uda mu się zagrać w Bundeslidze, Polaka nie będzie już w drużynie.

Klub chciał zatrzymać napastnika u siebie, ale podczas rozmów wynegocjowano inne porozumienie. Zawodnik opuści Düsseldorf wraz z końcem sezonu.

To wcale nie było takie oczywiste, zważywszy na zainteresowanie 26-latkiem w zimie.

Dziś o jego angażu myśli Freiburg, przy czym nie da się wykluczyć wyjazdu za granicę. Spekuluje się, że w wyścigu udziału nie biorą już Borussia Mönchengladbach oraz Union Berlin, ale pojawił się nowy chętny z niemieckiej ekstraklasy.

Tymczasem Fortuna Düsseldorf planuje powoli życie bez Dawida Kownackiego, szukając godnego następcy. Tym może być zawodnik, który w tej chwili gra w… 3. Bundeslidze.

28-letni Vincent Vermeij, bo o niego chodzi, jest związany z rezerwami Freiburga, lecz jego umowa wygasa już 30 czerwca

Uwagę „F95” najpewniej zwróciła całkiem niezła dyspozycja Holendra, który w trwającej kampanii rozegrał 29 spotkań, zdobył 14 bramek i zanotował sześć asyst.

Wydaje się, że jest to opcja na wypadek braku awansu oraz pozostania w drugiej lidze, przy czym nie można wykluczyć angażu piłkarza mierzącego aż 196 centymetrów wzrostu również po dołączeniu do innych uczestników zmagań o paterę Bundesligi, na przykład jako drugi atakujący.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy