Fosu-Mensah odchodzi z Manchesteru United. Holender w drodze do Niemiec

Fosu-Mensah odchodzi z Manchesteru United. Holender w drodze do Niemiec fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sport Deutschland

Manchester United niebawem powinien potwierdzić odejście Timothy’ego Fosu-Mensaha, który jeszcze dzisiaj ma przybyć Niemiec - donosi stacja Sky Sport Deutschland.

Obiecujący prawy defensor na Old Trafford przybył już latem 2014 roku, a mimo to może się pochwalić dorobkiem ledwie 30 występów. Wpływ na to ma kilka czynników, jak duża konkurencja na jego pozycji i późniejsze wypożyczenia, wiek w momencie transferu z Ajaksu, problemy zdrowotne czy też zwyczajnie brak szczęścia.

Pomimo tego Manchester United nie tak dawno postanowił zatrzymać Holendra u siebie i przedstawił mu propozycję przedłużenia współpracy. Tę odrzucił jednak sam zawodnik, który zamierza zmienić otoczenie.

Z uwagi na wygasającą w czerwcu umowę, po 23-latka ustawiło się kilka klubów, w tym wspomniany Ajax czy Hertha. Ostatecznie jednak to Bayer Leverkusen był najkonkretniejszy i ustalił warunki całej operacji z „Czerwonymi Diabłami”, porozumiewając się także z graczem.

Jak informuje stacja Sky Sport Deutschland, Anglicy zarobią około dwóch milionów euro. Z kolei Timothy Fosu-Mensah ma podpisać kontrakt, który zwiąże obie strony do połowy 2024 roku.

Trzykrotny reprezentant Holandii powinien przybyć do Niemiec jeszcze dzisiaj. Następnie w ciągu kilku najbliższych dni przejdzie testy medyczne i złoży podpis na dokumentacji. W ten sposób transfer stanie się faktem.

Dla przedstawiciela Bundesligi będzie to pierwsze styczniowe wzmocnienie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy