Franck Ribéry krytykuje Fiorentinę po rozstaniu

Franck Ribéry krytykuje Fiorentinę po rozstaniu fot. sbonsi / Shutterstock.com
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: Toscana TV

Franck Ribéry nie przedłużył umowy z Fiorentiną i obecnie jest wolnym piłkarzem. Francuz na antenie Toscana TV postanowił skomentować całą sytuację.

Franck Ribéry do Fiorentiny dołączył w sierpniu 2019 roku. Wtedy to wygasł mu kontrakt z Bayernem Monachium i obie strony uznały, że to najwyższy czas, aby się rozstać. 38-latek miał wnieść do gry „Violi” przede wszystkim bezcenne doświadczenie, które zyskał w trakcie swojej kariery.

W poprzednim sezonu francuskiemu skrzydłowemu w Serie A udało się rozegrać 29 spotkań, w których zaliczył dwa trafienia i dołożył do tego siedem asyst. Po zakończeniu rozgrywek był gotów, aby zasiąść do negocjacji w sprawie podpisania nowego kontraktu. Właściciele ostatecznie podjęli jednak inną decyzję, a Franck Ribéry postanowił podzielić się publicznie swoimi przemyśleniami w tej sprawie.

– W ciągu dwóch lat w klubie dałem z siebie wszystko, ale moje zaangażowanie nie zostało docenione. Chciałem zostać na kolejny rok w Fiorentinie, więc nie wiem, co zrobię w najbliższej przyszłości. W każdym razie chciałbym pozostać we Włoszech – powiedział.

– Nigdy nie chciałem mówić źle o klubie. Powiedzmy, że koniec był trochę trudny. W ciągu ostatnich trzech lub czterech tygodni nikt do mnie nie zadzwonił ani się nie odezwał, a to oznacza, że trochę mnie zlekceważyli. Czuję, że to, co dałem klubowi w ostatnich dwóch latach, nie zostało docenione – dodał.

– Zanim przyjechałem, Fiorentina była wielką marką we Włoszech. Nie sądziłem, że będę walczył z nią o utrzymanie, ale w przyszłości zespół może stać się lepszy. Mam nadzieję, że wróci na wysoki poziom, ponieważ jest ważnym klubem we Włoszech i z tego powodu tu przyjechałem. Fani zasługują na więcej – zakończył.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy