Frankowski odchodzi z Jagiellonii. Amerykański sen!

Frankowski odchodzi z Jagiellonii. Amerykański sen!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Piotr Wołosik (Twitter)

Przemysław Frankowski nie będzie już reprezentował barw Jagiellonii Białystok.

Czterokrotny reprezentant Polski już od dłuższego czasu jest łączony z opuszczeniem szeregów klubu z Podlasia. W minionych okienkach transferowych o jego względy zabiegali przedstawiciele takich zespołów jak Caen czy Lokeren. Żaden z nich nie zdołał jednak przedstawić władzom polskiej drużyny wystarczająco atrakcyjnej propozycji, na którą byliby gotowi przystać. Teraz jednak wiele na to wskazuje, że w końcu znalazła się ekipa skłonna spełnić oczekiwania przedstawicieli Jagiellonii.

Piotr Wołosik z „Przeglądu Sportowego” poinformował, że klub z Białegostoku osiągnął porozumienie w sprawie sprzedaży 23-letniego zawodnika z Chicago Fire i ten w ciągu kilku najbliższych dni powinien sfinalizować swoje przenosiny do zespołu z Major Soccer League.

Przybliżona kwota transferu oraz długość kontraktu piłkarza nie są jeszcze znane, ale w polskich mediach można było przeczytać, że ekipa ze Stanów Zjednoczonych była gotowa wyłożyć nieco ponad 1,1 miliona euro na Frankowskiego.

Wyższą ofertę ekipie z Podlasia miał przedstawić Achmat Grozny, która miała opiewać na 1,3 miliona euro, ale zainteresowania kontynuowaniem swojej kariery w Rosji nie wyraził sam piłkarz i ostatecznie po rozmowach z wysłannikami z Chicago Fire zdecydował się na opuszczenie Europy.

Czterokrotny reprezentant Polski trafił do zespołu z Białegostoku w sierpniu 2014 roku. Od tego czasu rozegrał 155 spotkań w koszulce Jagiellonii i strzelił w nich 28 bramek oraz zanotował 15 asyst.

23-letni skrzydłowy będzie miał okazję występować w nowym klubie razem z Bastianem Schweinsteigerem (poprzednio Bayern Monachium czy Manchester United) oraz Nemanją Nikoliciem (poprzednio Legia Warszawa).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Lille zaszalało, ale i zrobiło potencjalnie świetny biznes. OFICJALNIE: Jonathan David najdroższym transferem w historii klubu Lille zaszalało, ale i zrobiło potencjalnie świetny biznes. OFICJALNIE: Jonathan David najdroższym transferem w historii klubu OFICJALNIE: Höjbjerg w Tottenhamie OFICJALNIE: Höjbjerg w Tottenhamie Raków Częstochowa stawia na Greka. OFICJALNIE: Papanikoláou szóstym transferem okna Raków Częstochowa stawia na Greka. OFICJALNIE: Papanikoláou szóstym transferem okna Wisła Kraków sprowadziła Yawa Yeboaha. Ghańczyk w przeszłości zetknął się z wielką piłką [OFICJALNIE] Wisła Kraków sprowadziła Yawa Yeboaha. Ghańczyk w przeszłości zetknął się z wielką piłką [OFICJALNIE] Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Legia Warszawa odpowiada na zarzuty Bońka Legia Warszawa odpowiada na zarzuty Bońka OFICJALNIE: Nico Gaitán wrócił do Portugalii po czterech latach OFICJALNIE: Nico Gaitán wrócił do Portugalii po czterech latach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy