Gabigol marzy o transferze do Premier League. Rozmowy rozpoczęte

Gabigol marzy o transferze do Premier League. Rozmowy rozpoczęte fot. A.PAES / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports | Fabrizio Romano

West Ham United nawiązał kontakt z Flamengo w sprawie pozyskania Gabigola w trakcie zimowego okna transferowego - poinformowało Sky Sports i Fabrizio Romano.

Siedemnastokrotny reprezentant Brazylii odbudował się na rodzimej ziemi po nieudanej próbie zawojowania europejskich boisk w barwach Interu Mediolan.

Środkowy napastnik jest już bogatszy o to doświadczenie i dlatego teraz po zdobyciu wszelkich najważniejszych trofeów z klubem z Rio de Janeiro otworzył się na jego opuszczenie na rzecz ponownego zagoszczenia na Starym Kontynencie, a konkretniej w Anglii.

Sky Sports i Fabrizio Romano poinformowali, że obecnie jednym z najmocniej zainteresowanych usługami 25-letniego zawodnika klubów Premier League jest West Ham United.

„Młoty” prezentują się w trwających rozgrywkach bardzo dobrze i zamierzają w drugiej połowie sezonu kontynuować walkę o miejsce gwarantującego udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W osiągnięciu tego celu mogłoby im pomóc właśnie sprowadzenie Gabigola.

Pierwsze ze wspomnianych źródeł przekonuje, że Brazylijczyk wyraża otwartość na dołączenie do londyńskiej drużyny, ponieważ upatruje w niej swojej szansy na znalezienie się w kadrze na tegoroczne Mistrzostwa Świata.

Z kolei Romano dodaje, że dotychczasowe starania West Hamu United nie przybliżają go do sprowadzenia napastnika, ponieważ oferta angielskiego klubu - półtoraroczne wypożyczenie za około sześć milionów euro - nie spotkała się z aprobatą Flamengo, które zostało ostatnio przejęte przez Paulo Sousę.

Gabigol zakończył minione rozgrywki z 26 strzelonymi golami w 38 rozegranych meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy