Gabriel Magalhães dokonał wyboru. Czekają go testy medyczne!

Gabriel Magalhães dokonał wyboru. Czekają go testy medyczne! fot. Gabriel Magalhaes I Instagram
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Gabriel Magalhães zdecydował się na kontynuowanie kariery w Arsenalu - uważa „The Telegraph”.

Środkowy obrońca cieszył się w minionych miesiącach spory zainteresowaniem ze strony wielu europejskich klubów. Początkowo najmocniej na zakontraktowaniu 22-letniego zawodnika zależało Evertonowi, ale później do walki o względy Brazylijczyka włączyły się bogatsze zespoły na czele z Napoli oraz Arsenalem.

W ostatnich dniach stało się jasne, że defensor dokona ostatecznego wyboru pomiędzy dwoma wymienionymi wyżej drużynami i wiele na to wskazuje, że wybrał już klub, w którym zamierza kontynuować swoją karierę.

Dziennikarze „The Telegraph” uważają, że Gabriel Magalhães odrzucił możliwość przenosin na Stadio San Paolo ze względu na konieczność rozwiązania w pierwszej kolejności kwestii najbliższej przyszłości Kalidou Koulibaly'ego i dlatego postanowił zaakceptować propozycję wystosowaną przez „Kanonierów”.

Początkowo negocjacje z Lille oraz Brazylijczykiem prowadził Raúl Sanllehí, ale po zwolnieniu dyrektora sportowego w kwestię finalizacji rozmów włączyli się Edu oraz Mikel Arteta, którzy mieli okazać się ostatecznie bardziej przekonujący od przedstawicieli włoskiego klubu.

Wspomniane źródło poinformowało, że 22-latek przejdzie w najbliższych godzinach obligatoryjne testy medyczne i po ich zakończeniu zwiąże się z londyńską drużyną do połowy 2025 roku, a zespół z Francji zarobi na jego sprzedaży 22,6 miliona funtów (25 milionów euro).

Gabriel Magalhães trafił do ekipy z Ligue 1 z Avaí FC w styczniu 2017 roku i przed staniem się jednym z kluczowych graczy „Les Dogues” zaliczył pobyt na zasadzie wypożyczenia w Troyes oraz rezerwach Dinama Zagrzeb. 

W sumie udało mu się rozegrać 52 spotkania w koszulce Lille, w których zdobył dwie bramki.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy