Gabriel Slonina na drodze do Europy. Transfer za nawet 10 milionów euro

Gabriel Slonina na drodze do Europy. Transfer za nawet 10 milionów euro fot. Chicago Fire
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano

Gabriel Slonina jeszcze w trwającym oknie transferowym może podpisać kontrakt z jednym z europejskich klubów. Obecnie najpoważniejsze zainteresowanie jego usługami przejawiają zespoły z Premier League - poinformował Fabrizio Romano.

Utalentowany bramkarz udanie wprowadził się do rozgrywek Major League Soccer w barwach Chicago Fire i momentalnie zwrócił na siebie uwagę wysłanników pokaźnej liczby europejskich klubów z Anglii, Włoch czy Niemiec.

Spośród nich największą aktywnością oraz determinacją w walce o względy 17-letniego zawodnika wykazują się zespoły rywalizujące w Premier League, które jeszcze w tym oknie chciałyby zapewnić sobie możliwość korzystania z usług młodego piłkarza w niedalekiej przyszłości.

Fabrizio Romano przekonuje, że drużyny przejawiające gotowość do sprowadzenia Gabriela Sloniny muszą być przygotowane do wyłożenia na niego nawet 10 milionów euro i prawdopodobnego wypożyczenia go z powrotem do amerykańskiej ekipy przynajmniej na pół roku.

Gracz urodzony w Addison w stanie Illinois jest młodzieżowym reprezentantem Stanów Zjednoczonych, który zaczął już otrzymywać powołania do seniorskiej kadry. Do tej pory nie zdołał w niej jeszcze zadebiutować, ale może do tego dojść przy okazji nadchodzących pojedynków w ramach eliminacji Mistrzostw Świata.

Ewentualne wybiegnięcie przez 17-latka na boisko przeciwko Salwadorowi, Kanadzie lub Hondurasowi zamknie mu teoretycznie drogę do naszej kadry, ponieważ młody bramkarz posiada polskie korzenie z uwagi na kraj pochodzenia jego rodziców. On sam dosyć sprawnie posługuje się językiem polskim i jeszcze nie tak dawno wahał się nad dokonaniem wyboru seniorskiej reprezentacji.

Slonina wystąpił do tej pory w 11 meczach Major League Soccer i zachował w nich cztery czyste konta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy