Gareth Bale i Aaron Ramsey zagrają w jednym klubie?!

Gareth Bale i Aaron Ramsey zagrają w jednym klubie?! fot. lev radin / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Cardiff City bierze bardzo poważnie pod uwagę sprowadzenie do siebie Garetha Bale'a i Aarona Ramseya, by obaj gwiazdorzy reprezentacji Walii mogli w najlepszy możliwy sposób przygotować się do udziału w tegorocznych Mistrzostwach Świata - poinformował „The Telegraph”.

Drużyna „Smoków” dołączyła 5 czerwca jako ostatnia ekipa do grona uczestników katarskiego mundialu po pokonaniu Ukrainy (1:0) w finale baraży ścieżki A. Tym samym po raz pierwszy od 64 lat weźmie udział w turnieju o miano najlepszej drużyny globu.

Ten sukces sprawia, że czołowe postacie obecnego zespołu narodowego takie jak Gareth Bale czy Aaron Ramsey muszą rozejrzeć się za nowym miejscem pracy, gdzie będą w stanie w odpowiedni sposób przygotować się do wyjazdu na mistrzostwa odbywające się pod koniec roku.

Dziennikarze „The Telegraph” uważają, że obaj wymienieni piłkarze mogą zdecydować się na obranie zaskakującego kierunku w postaci zasilenia szeregów Cardiff City.

Ekipa rywalizująca na zapleczu Premier League jest już przygotowana do złożenia oferty pierwszemu z nich i poważnie zastanawia się nad nawiązaniem kontaktu z drugim.

Blisko 33-letni piłkarz, odchodzący z Realu Madryt, ma nawet w najbliższych dniach spotkać się z wysłannikami „The Bluebirds” w celu omówienia ewentualnej wspólnej przyszłości. Jeżeli Bale wyrazi otwartość do gry w Championship, natychmiastowo zostanie mu zaproponowany kontrakt.

Na razie trudno wyrokować, jak do tego pomysłu odniesie się były gracz Southampton oraz Tottenhamu, który w minionych miesiącach częściej pojawiał się na murawie w reprezentacji Walii niż w szeregach „Królewskich”.

Z podobnym dylematem będzie się mierzył Ramsey. On ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Rangers FC z Juventusu i nie zostanie wykupiony przez szkocki klub. Dlatego też tymczasowo wraca do „Starej Damy”, dążącej do przedwczesnego zakończenia z nim współpracy na rok przez wygaśnięciem obowiązującego porozumienia.

***

Gareth Bale z jedną opcją mniej. Weto postawili trener i dyrektor sportowy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy