Gareth Bale jak powiedział, tak zrobił. Przepiękna bramka! [WIDEO]

Gareth Bale jak powiedział, tak zrobił. Przepiękna bramka! [WIDEO] fot. Geraint Nicholas / Focus Images / MB Media / PressFocus

Tradycją stało się już, że Gareth Bale nie gra w Realu Madryt z powodu różnego rodzaju dolegliwości, by zaraz potem w pełni zdrowym pojawić się na zgrupowaniu reprezentacji Walii. Tak stało się i tym razem - ze świetnym efektem dla kadry.

Bale zameldował się w pierwszym składzie Walii na mecz barażowy przeciwko Austrii. Od początku dobrze wywiązywał się z roli jednego z liderów zespołu, ale najważniejsze dla gospodarzy nastąpiło w 25. minucie.

Wówczas Bale popisał się przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego, co dało Walijczykom prowadzenie 1-0 do przerwy.

W 52. minucie Bale podwyższył wynik ładnym uderzeniem w boczną siatkę.

Bale w 2022 roku zanotował łącznie tylko 83 minuty meczowe, a podczas weekendowego El Clásico ze względów zdrowotnych nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.

- To normalne, że miałem małe problemy, ale trenowałem przez ostatnie dwa i pół miesiąca. Dostałem też jakieś minuty chyba trzy tygodnie temu. Dawno nie czułem się tak dobrze - wyznał szczerze tuż przed meczem z Austrią.

Jeśli uda się gospodarzom utrzymać wynik, o mundial zagrają z lepszym z pary Szkocja - Ukraina.

Jako że ze względu na rosyjską napaść na Ukrainę niemożliwe było terminowe rozegranie tego meczu, uczestnika Mistrzostw Świata z tej części drabinki poznamy prawdopodobnie dopiero w czerwcu.